Policy and development of the National Economic Strategy-2030

Політика та розробка Національної економічної стратегії-2030

08.09.2020

Фінанси

         Перший тиждень осені принесла ряд важливих економічних подій. Одним з них стало рішення Національного банку України зберегти облікову ставку на рівні 6% - вже другий раз поспіль. Ключовим ризиком для макрофінансової стабільності країни залишається розвиток пандемії коронавірусу і посилення карантинних заходів.

         Відзначається, що зростання захворюваності в Україні за останні місяці не вплинув на темпи відновлення економічної активності. Однак нова хвиля може обмежити споживчий попит і сповільнити відновлення в секторах, орієнтованих на внутрішній ринок, перш за все у сфері послуг.

         Попереднє зниження облікової ставки як і раніше відбивається на вартості державних запозичень в національній валюті, а ставки по депозитах в гривні вже знаходяться на рекордно низькому рівні, а вартість кредитів продовжує знижуватися.

         Подальша політика НБУ буде залежати, в першу чергу, від розвитку ситуації з поширенням COVID-19, але відомо, що співпраця з Міжнародним валютним фондом буде продовжено, що важливо не тільки в плані фінансування дефіциту державного бюджету, а також підтримки з боку інших міжнародних партнерів і інвесторів. Засоби від них підуть як на фінансування протиепідемічних заходів, так і на інфраструктурні проєкти, які відродять все ще слабку інвестиційну активність.

          Крім того, з ініціативи Президента та Прем'єр-міністра України було проведено нараду з розробки Національної економічної стратегії-2030. Ініціативи, які в нього увійдуть, будуть виділені в державні цільові програми й почнуть реалізовуватися вже з 2021 року. Робота почнеться з визначення конкретних економічних показників, яких необхідно досягти країні.

           Національна економічна стратегія — це основні вектори, за якими Україна буде розвиватися: стимули для промисловості, сільського господарства, гірничодобувної промисловості, транспортних коридорів, ІТ та НДДКР, інфраструктури та внутрішнього транспорту, а також стимули для енергетичного сектора.

Схожі новини

Володимир (26 років)
подана заявка на

2000 грн

Володимир (26 років)
отриманий кредит на

2000 грн

n