Рада з фінансової стабільності

Рада фінансової стабільності констатував зниження ризиків в окремих секторах фінансової системи України

12.04.2019

Фінанси

Рада з фінансової стабільності провела зустріч з питань можливих ризиків фінансової системи, зниження обсягів непрацюючих кредитів в держбанках і реструктуризації заборгованості фонду ФГВФО.

Прес-центр Нацбанку поширив інформацію, про зустріч учасників ради фінансової стабільності, що відбулася в кінці березня. Фінансові експерти та аналітики констатували планомірне зниження ризиків окремих сегментів фінансової системи України.

В першу чергу мова йшла про зниження ризиків валютного ринку, після введення нового закону про валюту і валютні операції, який передбачає значну лібералізацію операцій в іноземній валюті. Надходження експортної виручки і збільшення портфельних інвестицій нерезидентів в ОВДП сприяють помірному зміцненню гривні. Банківська система також демонструє стабільну і прибуткову діяльність.

У той же час експерти спрогнозували уповільнення темпів зростання економіки і всіх її показників, починаючи з 2019 року. Причинами стагнації стали ознаки ослаблення зовнішнього попиту, а також гостра необхідність неухильно слідувати жорсткій монетарній та фіскальній політиці. Це саме ті фактори, які знаходяться в зоні ризику, і з високою часткою ймовірності, стануть проблемою в 2019 році. Також фінансисти пов'язують зовнішні чинники мирової економіки, які вплинуть на процеси, що відбуваються в Україні. Серед основних ризиків названі такі: більш стрімке уповільнення світового економічного зростання і темпів зростання країн - торговельних партнерів України, а також можлива несприятлива динаміка на товарних ринках.

Учасники ради фінансової стабільності окремо наголосили, що збереження позитивної динаміки відносин з міжнародними фінансовими фондами і своєчасне виконання зобов'язань, які взяла на себе Україна, стануть визначальними факторами подальшого співробітництва з МВФ і Європейським Союзом. Це дозволить зберегти запланований графік фінансових вливань в Україну. Також це  дозволить знизити пікові навантаження фінансових виплат за зовнішнім боргом, який в 2019 році буде максимально високим.

Також були обговорені питання зниження обсягу непрацюючих кредитів в банківському секторі, Проаналізовано роботу протягом минулого року «Ощадбанку», «Укрексімбанку» і «Укргазбанку», спрямовану на скорочення обсягів проблемної заборгованості. Темпи скорочення такої заборгованості в останньому великі. Ця робота здійснювалася в тому числі з урахуванням опублікованих в кінці 2018 рекомендацій для державних банків по роботі з NPL. Учасники Ради підкреслили, що проблема NPLs на балансах державних банків повинна бути вирішена протягом поточного року.

На додаток, учасники обговорили питання реструктуризації заборгованості Фонду гарантування вкладів фізичних осіб перед Міністерством фінансів України. Вони вважають, що рішення проблеми надлишкового боргового навантаження на Фонд повинне бути комплексним і вимагає окремої законодавчої ініціативи.

На завершення засідання учасники також відзначили важливість розвитку вторинного ринку гривневих ОВДП, зокрема на таких міжнародних платформах, як Reuters і Bloomberg, як для міжнародних, так і для локальних інвесторів. Це стає особливо актуальним після підписання угоди з Clearstream 13 березня, відкриває доступ міжнародним інвесторам до ринку ОВДП. Для цього повинна відбутися спрощення НКЦПФР вимог торгівлі цим інструментом на вторинному ринку.

Схожі новини

Володимир (26 років)
подана заявка на

2000 грн

Володимир (26 років)
отриманий кредит на

2000 грн