банки ліквідують відділення

Банківська діяльність в її традиційному розумінні втрачає інтерес укрінцев

13.01.2019

Фінанси

Згідно зі статистикою, наданою Нацбанком, за 2018 рік в Україні зменшилася кількість філіальних точок банків. Причому, спостерігається регулярна тенденція, яка свідчить, що цей процес не випадковий, і має послідовний характер дії. У 2017 році кількість точок представництв зменшилася на 827 підрозділів, а в 2018 році на 980 представництв, зафіксувавши загальне значення на позначці 8,5 тисячі.

Лідерами антирейтингу стали Ощадбанк і ПриватБанк. Кількість відділень ПриватБанку зменшилася на 222, продовжує діяти ще 2021 відділення по території всієї України. Кількість відділень Ощадбанку зменшилася на 575 відділень. Зараз продовжує роботу ще 2630 відділень. Для розуміння загальної картини уточнимо, що в кращі часи у ПриватБанку налічувалося понад 3 тисячі відділень, у Ощадбанку більше 6000 відділень.

У самих банках з цього великої трагедії не роблять. Навпаки - розраховують таким чином збільшити свій фінансовий результат. Ліквідуються тільки ті відділення, які є неефективними, або працюють в екстенсивному режимі. Одночасно із закриттям відділень, відкриваються відділення нового формату, які дозволяють вирішувати потреби клієнтів в віддаленому режимі або за допомогою АСУ.

За словами заступника голови правління Ощадбанку Антона Тютюна, на сьогоднішній день мережа обслуговування клієнтів нараховує 3100 терміналів самообслуговування і 3200 банкоматів. Значна частина фінансових операцій реалізується за допомогою програми Ощад24/7. Сьогодні її клієнтами є понад 3 млн. чоловік.

Стан справ в інших банках

Крім двох держструктур активно закривав свої відділення Укрсоцбанк, який позбувся відразу від 178 точок. Але це було пов'язано зі злиттям. УСБ вливається в Альфа-Банк, мережа якого за 2018 рік приросла на 65 відділень і досягла 252 на 1 січня 2019 року.

Без злиття свої точки закривали УкрСиббанк (35 відділень), банк Південний (10), Кредобанк (8), ОТП банк (7). У той же час ряд банків відкривали нові відділення: Укрбудінвестбанк (20), Банк інвестицій і заощаджень (8), КІБ (6), Укргазбанк (3).

Не всі підтримують ідею перенесення бізнесу в онлайн сферу

У державному Укргазбанку не приховують, що не підтримують ідею інших банків закривати відділення, переносити бізнес в онлайн і використовувати віддалені інструменти обслуговування. Саме в Укргазбанку вважають, що без мережі відділень не вийде ефективно управляти і розвивати корпоративний сегмент бізнесу і кредитування малого та середнього бізнесу.

До речі, не виключено, що Укргазбанк буде відкривати свої нові точки якраз в тих місцях, з яких зірвалися інші фінустанови.

Фінансисти вважають, що масштабне згортання мереж держбанків завершитися в першому півріччі 2019 року. А може і раніше, якщо вони почнуть втрачати прибуток після перекладу більшості активних клієнтів в інтернет.

«Активний розвиток онлайн-банкінгу і Фінтех знижує комісійні доходи банківських відділень при постійних витратах», - зазначив Пахомов.

Глобальний же переділ філіальних мереж може затягнуться до кінця 2019 року. Великі банки будуть закривати точки, а дрібні структури - відкривати нові. Так що вивіски в звичних банківських локаціях продовжать активно змінюватися.

Схожі новини

Володимир (26 років)
подана заявка на

2000 грн

Володимир (26 років)
отриманий кредит на

2000 грн