як працює скоринг

Що потрібно знати про миттеві кредити

13.10.2017

Фінанси

Кількість кредитних компаній, які займаються миттевим кредитуванням збільшується з кожним днем. Знайти кредитора, який видасть кредит на вигідних для позичальника умовах досить просто. Зараз у всіх великих магазинах можна знайти філію кредитної компанії, де видадуть кредитний займ протягом 10 - 20 хвилин.

Як влаштована робота філії кредитної компанії

Рішення про видачу кредиту менеджером кредитної компанії не є його особистою ініціативою. Існує система оцінки клієнта та його відповідності певним нормам. Така система має власну назву - скоринг. Саме на підставі скорингової оцінки менеджер може видати кредит. Сторонній людині іноді важко зрозуміти, чому одному клієнту кредит видали, а іншому ні. Система параметрів, якими керується менеджер досить детальна і здатна оцінити платоспроможність клієнта максимально точно.

Одна з найважливіших перевірок - наявність в базах даних кредитних історій. Якщо людина раніше вже брала кредити, то в базі буде знаходиться інформація про це, а також про те, як він повертав кредит, чи були проблеми і порушення.

Також клієнта перевіряють на відповідність його документів, паспортних даних, ідентифікаційного коду, банківських пластикових карт та іншого. Далі може бути перевірено наявність інформації про клієнта в базах адмінпорушень і судових рішень, в разі позитивної відповіді, такому клієнтові можуть відмовити навіть, якщо його рівень фінансової інформації знаходиться на високому рівні.

Важливим моментом є наявність постійного і «офіційного» місця роботи. Якщо клієнт відповідає цьому фактору, то ймовірність отримання кредиту значно підвищується. В ході розгляду заявки можуть зателефонувати на роботу і поцікавитися, чи дійсно ця людина працює. У деяких випадках може знадобитися контактна інформація «поручителя» - людини, який підтвердить, що отриманий кредит буде повернений.

Всі вище перераховані фактори перевіряються документально, і менеджер кредитної компанії може тільки констатувати позитивну або негативну характеристику клієнта. Існує ще одна група чинників, які можуть стати причиною відмови. Правила розгляду заявки клієнта припускають оцінку психологічної відповідності. Якщо людина здається підозрілою або її поведінка не подобається менеджеру, він може відмовити у видачі кредиту, навіть незважаючи на хорошу фінансову історію, наявність поручителів і джерела отримання доходів.

Щоб отримати гарну психологічну оцінку необхідно сподобатись менеджеру кредитної компанії. Зробити це досить просто, необхідно бути акуратно і чисто одягненим. У спілкуванні з менеджером, бути відкритим, говорити чітко і впевнено. Давати відповіді на всі запитання. Всі необхідні документи і довідки повинні не повинні бути брудними або пошарпаними.

На початку осені цього року Міжнародна кредитна організація МВФ висунула умови надання фінансової допомоги. Однією з умов є створення єдиного реєстру боржників (стосується фізосіб і юросіб однаково). Такий захід сприятиме більш точній і швидкій перевірці клієнта кредитної компанії. Також це дозволить прискорити процедуру видачі кредиту і знизити ризик фінансових втрат.

Зростання на попит моментальних кредитів

Згідно зі статистичними даними Національного банку України, за перший квартал цього року більше 85% всіх виданих кредитів припадають на споживче кредитування. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року спостерігається зростання попиту на 3%. Велика частина виданих кредитів припадає на моментальні кредити, що надаються в точках продажу побутової техніки або мікрокредитування онлайн та офлайн.

Схожі новини

Володимир (26 років)
подана заявка на

2000 грн

Володимир (26 років)
отриманий кредит на

2000 грн