ринок валютних операцій

До кінця року НБУ має наміри збільшити обсяги купівлі валюти

06.10.2019

Фінанси

Наміри Національного банку України збільшити в останньому кварталі поточного року об’єми купівлі валюти на міжбанківському ринку до 30 млн. дол. на день озвучила прес-служба регулятора. Ця сума на 10 млн. дол. перевищує кількісний індикатор, який був притаманний закупівлі валюти в попередніх двох кварталах 2019 року.

Протягом всього року на ринку валютних операцій діяли сприятливі фінансові передумови для поповнення міжнародних резервів НБУ. Загальна сума купівлі валюти на міжбанківському ринку валютних операцій склала 3,9 млрд. дол. Це не мало негативного впливу на зміну курсу національної валюти. За 9 місяців цього року гривня зміцнилась майже на 12,5%.

Перспектива для розширення закупки валюти Національним банком України з’явилася завдяки появі нових фінансових чинників: значному росту вкладення нерезидентами гривневих коштів у державний борг країни, що покращило стан міжбанківського валютного ринку.

За словами заступника Голови НБУ Олега Чурія, поглибленому входженню України у міжнародні валютні ринки сприяли ряд факторів:

  • Стабільна макрофінансова ситуація на внутрішньому ринку;
  • Надійна інфраструктура, створена завдяки «Clearstream»;
  • Масштабних розмірів лібералізація руху грошових коштів;
  • Позитивні глобальні зрушення на ринку валютних фінансових послуг.

Варто відзначити, що інтерес до вкладення нерезидентами коштів в гривневий ОВДП не є ситуативним чи спекулятивним. Облігації внутрішнього державного займу купують солідні інвестиційні організації, які відзначають привабливий інвестиційний клімат і високі відсотки по займу. Так що активізація процесу входження нерезидентів в державний борг України на даний момент не є випадковим явищем, а базовим чинником, який буде позитивно впливати на позиції НБУ на валютному ринку.

Визначальним фактором, який вплинув на ринок валютних послуг, став рекордний урожай зернових культур на полях України. Цьогорічний урожай пшениці та ячменю, за попередніми прогнозами, досяг найвищої позначки з 2000 року. Надходження від експортних поставок зерна будуть збільшувати пропозицію на валютному ринку. Вони є не сезонним фактором, викликаним сприятливими погодними умовами, а матимуть довготривалий вплив на валютний ринок України, оскільки будуть підживлювати не один місяць валютні пропозиції на ринку, - зазначив Олег Чурій.

Стратегія валютних інтервенцій на 2016-2020 роки передбачає, що поповнення валютних резервів не повинно впливати на курс гривні, курсоутворення національної валюти має відбуватись тільки під впливом чинників внутрішнього ринку. Національні підприємства і організації не виявляють підвищеного попиту на купівлю валюти: у вересні значна кількість платежів при проведенні міжнародних торгових операцій була здійснена завдяки кредитним коштам, залученим раніше на міжнародних валютних ринках. В такій ситуації нарощення об’ємів інтервенції валюти поповнить валютні резерви країни і не порушить принципу ринкового курсоутворення гривні.

В квітні 2018 року НБУ запровадив практику оголошення розміру інтервенцій по купівлі валюти. Це сприяє прозорості проведення операцій з поповнення міжнародних валютних резервів України. Оголошені обсяги купівлі валюти не визначають обов’язкові розміри валютних операцій. Ситуація на ринку валютних операцій може впливати на обсяги інтервенції валюти в сторону збільшення або зменшення, операція може і не відбутись. Однак оголошення обсягів купівлі служить для зменшення різких коливань курсу валют. НБУ не підтримує жодного обмінного курсу, його функції на валютному ринку викликані потребою поповнювати міжнародні резерви і служити стримуючим фактором ринку валютних операцій.

Схожі новини

Володимир (26 років)
подана заявка на

2000 грн

Володимир (26 років)
отриманий кредит на

2000 грн