аудит

Експерти оцінили внутрішній аудит НБУ вищим балом

02.11.2019

Фінанси

Провівши зовнішнє оцінювання, незалежні експерти нідерландського Центробанку підтвердили, що внутрішній аудит Нацбанку України відповідає чинним міжнародним стандартам, як це передбачено регулюючим законом. Зокрема, було відзначено значний прогрес в удосконаленні функцій внутрішнього аудиту, якого Національний банк домігся за останні 5 років.
Вадим Миронов, директор Департаменту Внутрішнього аудиту Нацбанку, повідомив, що рівень якості роботи НБУ в цьому напрямку отримав найвищу оцінку, а саме «Рівень 5: Оптимізуючий». Шкала, по якій виставлявся бал, використовується для оцінювання організацій держсектора. Вона враховує найвищі стандарти, вимоги та принципи ефективного аудиту. Тепер фахівці Національного банку України готові оцінювати якість внутрішнього аудиту інших вітчизняних банків і ділиться з ними отриманими знаннями і досвідом.
При аналізі незалежні експерти розглядали всі існуючі аспекти (стаття 69 ЗУ "Про Національний банк України"), в тому числі:

  • результативність управління ризиками;
  • здійснення внутрішнього контролю;
  • ефективність виконання структурними підрозділами управлінських функцій;
  • методологію проведення аудиту.

Експерти зустрічалися з аудиторами, проводили співбесіди з керівниками підрозділів, Головою НБУ, членами Правління, Ради та комітетів, а також зовнішнім аудитором Національного банку - організацією «Делойт».
Нагадаємо, що проведення оцінювання внутрішнього аудиту раз в п'ять років кваліфікованої експертної групою - це вимога міжнародних стандартів. Причому оцінювати відповідність професійної практики організації міжнародними стандартами можуть тільки незалежні особи, які не є її співробітниками.
Відповідно до чинного українського законодавства, в складі НБУ є власний підрозділ внутрішнього аудиту, яке регулярно займається оцінюванням внутрішнього контролю, управління ризиками та виконання інших управлінських функцій, покладених на структурні підрозділи Нацбанку, як цього вимагають правила міжнародної практики. Підрозділ, що займається питаннями внутрішнього аудиту, керується положенням, затвердженим Радою Національного банку.
Здійснення внутрішнього аудиту проходить за планом, розробкою якого щорічно займається Рада НБУ за поданням Аудиторського комітету. При проведенні внутрішнього аудиту в структурних одиницях Нацбанку, відповідальний підрозділ діє незалежно.
Про результати проведення внутрішнього аудиту в структурних підрозділах Національного банку України обов'язково повідомляється Раді, Голові та Правлінню організації.

Схожі новини

Володимир (26 років)
подана заявка на

2000 грн

Володимир (26 років)
отриманий кредит на

2000 грн