пріорітети розвитку бізнесу

Європейська бізнес асоціація виділила 10 пріоритетних напрямків розвитку бізнесу в Україні

23.01.2019

Фінанси

Учасники Європейської бізнес асоціації назвали 10 головних напрямки діяльності на шляху розвитку бізнесу в Україні. Як говориться в доповіді ЄБА, фахівці виділили 10 основних напрямків, які допоможуть створити в Україні комфортні умови європейського рівня, що в перспективі допоможе забезпечити відчутні результати в розвитку країни.

Перший напрямок. Конкретні кроки в напрямку викорінення тіньової економіки. Домогтися цього дозволить впровадження новітніх технологій РРО, впровадження та популяризація безготівкових розрахунків і діджіталізація процесів комунікації держава-бізнес-громадянин.

Другий напрямок. Валютна лібералізація. Конкретні кроки в цьому напрямку вже робляться. НБУ прийняв законопроект «Про валюту і валютні операції». Вступає в силу 7 лютого. Щоб дана норма працювала коректно і принесла користь, необхідно додатково прийняти ще цілий пакет законодавчих актів. У перспективі даний законопроект дозволить активізувати процес інвестування у вітчизняну економіку і бізнес. Також спростить проведення операцій між українськими бізнесменами та європейськими.

Третій напрямок. Зниження податкового навантаження на фонд оплати праці та тиску на легальний бізнес. Бізнес розуміє необхідність пошуку ресурсів для поповнення державного бюджету і Пенсійного фонду. У той же час під гаслами боротьби з приховуванням реальних заробітних плат не слід вводити вибіркове додаткове оподаткування саме сумлінних платників, що чесно декларують свої ринкові зарплати і платять податки.

Також окрему увагу заслуговує зняття мараторій на перевірку бізнесу. Цього року знято мараторій, а це значить, що можливий тиск на бізнес з боку несумлінних чиновників.

Четвертий напрямок. Ухвалення трудового кодексу і вирішення питання організації працевлаштування іноземних громадян. На даний момент це питання не вирішене, хоч і є гострою проблемою. Трудове законодавство відповідає часам Радянського союзу, і не в змозі адекватно регулювати сучасі трудові відносини між роботодавцем і працівником. Необхідно провести реформу, оновити кодекс трудових відносин відповідно до норм європейського законодавства. Це відкриє український трудовий ринок для висококласної європейських фахівців

П'ятий напрям. Продовження реформ для інтеграції в європейський простір.

Шостий напрямок. Ухвалення законів у напрямку поводження з відходами.

Сьомий напрямок. Реформа митної служби та прийняття Європейських норм митних відносин. Триває врегулювання питання "Єдиного митного вікна". Однак для прискорення проходження митного оформлення вантажів при здійсненні експортно-імпортних операцій важливим є впровадження інституту уповноваженого економічного оператора (АЕО). Крім того, необхідно ввести систему обміну інформацією з митними органами Європейського Союзу - New Computerised Transit System (NCTS). Для міжнародного бізнесу є важливою ефективна система обміну інформацією з митними органами, в тому числі з країнами ЄС, для забезпечення ефективного контролю і перешкоджання фальсифікації інформації про експорт та імпорт товарів.

Восьмий напрямок. Реформа в галузі охорони здоров'я.

Дев'ятий напрямок. Вирішення питання мараторія на продаж земель сільськогосподарського призначення.

Десятий напрямок. Ухвалення закону про ринок електроенергії. Впровадження аукціонів на купівлю/продаж електроенергії з поновлюваних джерел.

Схожі новини

Володимир (26 років)
подана заявка на

2000 грн

Володимир (26 років)
отриманий кредит на

2000 грн