пенсійний фонд

Кабмін намагається оптимізувати пенсійний бюджет новими ініціативними пропозиціями

13.12.2018

Фінанси

Пенсіонерів очікують непрості часи, уряд вирішив в черговий раз "закрутити гайки" і так невеселого життя одинадцяти мільйонної армії пенсіонерів. Чиновники ініціюють нову хвилю перевірок пенсіонерів. Планується скласти базу "живих" пенсіонерів, для цього їх змусять прийти в пенсійні фонди для обліку, надати фото і навіть відбитки пальців. В уряді був зареєстрований відповідний законопроект, що надає майбутнім перевірок офіційний статус.

Від нововведення пенсіонери зовсім не в захваті, деякі відверто не розуміють, навіщо це потрібно, інші нарікають на складнощі відвідування пенсійного фонду. Не потрібно забувати, що велика група пенсіонерів знаходиться в похилому віці і похід в контору для них непроста справа. Також чимала частина пенсіонерів - це люди з обмеженими можливостями - інваліди, для них фізично бути присутнім при отриманні або оформленні пенсії практично неможливо. І звичайно ж, не потрібно забувати про те, що 11 мільйонів чоловік створять величезні черги і плутанину.

Тим часом, в Мінсоцполітики заявляють про шахрайство з документами пенсіонерів. Нібито існує чимала група пенсіонерів, які такими не є, але мають всі необхідні документи. Заступник міністра соцполітики коментуючи нову ініціативу, говорить, що нові фотографії потрібні виключно для того, щоб унеможливити оборудки і зловживання з боку деяких чиновників. При цьому ніякі відбитки пальців залишати не потрібно - це фейк, каже чиновник.

"Є вже сьогодні випадки, коли приходить схожа людина, і ми не знаємо, хто отримує пенсію. Буває, що навіть з паспортом чужої людини приходять ", - говорить Микола Шамбір, заступник міністра соціальної політики.

Варто зауважити, що не все так страшно, як звучить. Фотофіксація буде не примусовою, а добровільною, це означає, що якщо пенсіонер не захоче залишати свої дані, ніхто його пенсію не відбере. Фотографії не потрібно робити самостійно, або платити за них, цю послугу надаватимуть прямо в пенсійному фонді абсолютно безкоштовно, як це зараз відбувається в центрах надання адміністративних послуг при оформленні закордонного паспорта.

У бюджеті пенсійного фонду на 2019 рік не вистачає 166 мільярдів гривень

Зрозуміло чому, і навіщо уряд намагається оптимізувати пенсійний фонд і модернізувати його роботу, в бюджеті на 2019 рік утворилася величезна чорна діра розміром в 166 мільярдів гривень. Це гроші, які уряд повинен буде знайти і ніяких альтернатив тут бути не може. Якщо уряд не знайде спосіб вирішити проблему силами пенсійного фонду і традиційних джерел його наповнення, то доведеться брати гроші з бюджету держави.

На даний момент чиновники пропонують вирішувати питання фінансування пенсійного фонду в такий спосіб, розширити повноваження фонду, щоб він не тільки видавав пенсії, а й займався збором податків. Але як це буде реалізовано поки абсолютно не зрозуміло, адже необхідно буде створювати нові інструменти, підрозділи, все те, що вже налагоджено, і працює в Державній фіскальної службі.

З іншого боку, в пенсійному фонді також існують інструменти, які можуть дати ефективний результат, наприклад, інформація про платників єдиного соціального внеску знаходиться саме в відомстві пенсійного фонду. На основі цієї інформації аналітики можуть відслідковувати, які з підприємств ухиляються від сплати податкових зборів.

"Пенсійний фонд буде аналітичним центром - буде аналізувати інформацію і робити цільові перевірки. Не просто йти і перевіряти підприємства, а йти в першу чергу туди, де ми бачимо можливі порушення ", - говорить Микола Шамбір, заступник міністра соціальної політики.

Грошей таким чином вдасться зібрати набагато більше - і підуть вони на підвищення пенсій - кажуть в Кабміні. Але для цього спочатку звичайно треба, щоб за урядовий законопроект проголосувала Верховна рада.

Схожі новини

Володимир (26 років)
подана заявка на

2000 грн

Володимир (26 років)
отриманий кредит на

2000 грн