соціальне забезпечення в Україні

Як будуть підвищуватися соціальні стандарти в 2019 році

09.11.2018

Фінанси

Незважаючи на важке фінансове та економічне становище в країні, уряд має намір направити зусилля на поліпшення соціальних стандартів простих українців. У 2019 планується провести кілька етапів підвищення пенсійних і інших соціальних виплат. Анонсовані поліпшення є наслідком зростання цін на продукти, товари і послуги. Підвищення виплат буде проводитися в три етапи.

Перший етап

Перший етап стартує вже 1 грудня, на українців чекає чергове підвищення пенсій. Планується підвищити мінімальний рівень пенсійного забезпечення на 62 гривні, до суми 1497 гривень. Дана зміна торкнеться близько 10 мільйонів українців, чий вік досягнув до пенсійного.

Варто зауважити, що підвищення торкнеться і особливої ​​групи пенсіонерів, це ті пенсіонери, які отримують найбільші пенсії в Україні. Якщо зараз в цьому сегменті середня пенсія становить 14,3 тисячі гривень, то після підвищення, цифра збільшиться в середньому до 14,9 тисяч гривень.

Також уряд має намір переглянути планку прожиткового рівня. Планується підвищити його на 76 гривень, до цифри 1853 гривні. Якщо в 2018 році прожитковий рівень зріс на 4,5%, то вже в грудні він знову підніметься на 4,3%.

Будуть переглянуті стандарти соціального забезпечення на аліменти для дітей, чий вік не перевищує 6 років. В даний момент сума аліментів становить 1559 гривень, а після 1 грудня буде збільшена ще на 67 гривень. Аліменти на дітей віком від 6 до 18 років будуть збільшені на 83 гривні і сягнуть суми 2027 гривень на місяць.

Заплановано збільшення дотацій для безробітних. Якщо на сьогодні ставка становить 7108 гривень, то після 1 грудня, вона виросте до цифри 7412 гривень.

Другий етап

Другий етап заплановано на 1 січня. Планується підвищити пенсійні виплати військовим пенсіонерам. Для 500 тисяч військових пенсіонерів з 1 січня 2019 року підвищать пенсії на 750 гривень. Настільки значне підвищення пояснюється тим, що в 2018 році пенсії для військових не переглядали. Також закладені плани збільшити виплати ще на 750 гривень до 2020 року.

Третій етап

На початку весни в Україні підвищать пенсії тим, у кого за плечима значний трудовий стаж, але через невисоку зарплату і незначні пенсійні відрахування розмір пенсії виявився невеликим. Перегляд «індексація» пенсійного забезпечення на третьому етапі буде протікати за складною схемою. Одним з факторів, які будуть впливати на величину соціальних виплат є інфляція. Пенсії підвищать наполовину зростання цін на продукти. Наприклад, якщо прогнози збудуться, і до кінця року подорожчання товарів складе 10%, то до соцвиплат можна буде додати 5%.

Другий фактор - заробітна плата. Тут працює така ж схема, як з інфляцією - до пенсії додають половину зростання мінімалки. З 1 січня розмір мінімалки вже становитиме 4170 гривень, а не 3723, як зараз. Якщо до держбюджету на 2019 рік все-таки закладуть таке підвищення на 20%, пенсії зростуть ще на 10%.

В середньому величина пенсійної допомоги збільшиться приблизно на 15%. Цей етап торкнеться приблизно 9 мільйонів пенсіонерів в Україні.

Другий рівень пенсійної реформи

Не варто забувати про плани уряду запустити другий рівень пенсійного забезпечення, так звана, накопичувальна пенсія. Кожен працюючий українець або його роботодавець повинен буде щомісяця відраховувати гроші на окремий, персональний рахунок. Згодом ці гроші будуть накопичуватися і обростати відсотками. Деякі фінансові фахівці стверджують, що, якби цю реформу запустили ще два роки тому, то на сьогоднішній день пенсійні виплати були б на 15% більше.

Додаткові пенсійні відрахування повинні будуть платити українці, вік яких не досяг 35 років, розмір цих відрахувань поки не ясний, йдеться про процент від 2% до 15%. Витратити відкладені гроші буде не можна до настання пенсійного віку. Винятком будуть форс мажорні ситуації, наприклад, виїзд за кордон на постійне місце проживання, важка хвороба і т д.

Фінансові аналітики підрахували, що фонд персональних пенсійних відрахувань отримає за 2019 рік не менше 20 мільярдів гривень, а через ще два роки, до 100 мільярдів гривень.

Отримати кредит онлайн у Києві швидко і без перевірок.

Схожі новини

Володимир (26 років)
подана заявка на

2000 грн

Володимир (26 років)
отриманий кредит на

2000 грн