паспорт

Як захистити себе при втраті паспорта

13.07.2019

Фінанси

Фінансові шахрайства часто відбуваються за допомогою паперових паспортів - їх набагато простіше підробити, ніж паспорта нового зразка, достатньо просто переклеїти фото. Саме так роблять шахраї, коли оформляють кредити в фінансових установах.

Саме така історія сталася з деяким Олександром, який втратив свій паспорт на вокзалі. Через деякий час Олександру почали надходити дзвінки з банку з вимогою погасити кредит.

Такий випадок не є поодиноким, - це скоріше типова ситуація. Шахрай скористався чужим паспортом, відклеїв оригінальне фото, і замінив його своїм. Потім з цим паспортом отримав ідентифікаційний код в податковій інспекції. І це йому вдалося. Неймовірно, але працівник податкової адміністрації не помітив маніпуляцій з документом.

"Співробітник фіскальної служби в пред'явленому йому паспорті ознак підробки не виявив і видав карту платника податків", - зазначено в судовому реєстрі. Далі, з фальшивим паспортом та ІПН шахрай пішов до відділення одного з банків. Там теж не помітили підробки і оформили йому кредитну карту з лімітом на 25 тис. грн. У той же день аферист зняв з неї 15 тис. грн.

Така ситуація ніколи б не трапилася, якби Олександр не повідомив в поліцію про факт втрати паспорта і не анулював документ. В кінцевому підсумку відбулася історія благополучно вирішилася, поліція знайшла шахрая. В ході судового розгляду йому був винесений вирок один рік обмеження волі та ще два роки випробувального терміну. 15 тисяч гривень аферист має повернути в банк і ще 7536 - заплатити до держбюджету в якості процесуальних витрат.

У ситуаціях, коли дзвонять з банку і повідомляють про необхідність погасити кредит, який ви не оформляли, юристи радять вимагати у банку копії документів, що підтверджують видачу кредиту, а також з'ясувати всі обставини: дату, час і дані рахунки. З цими документами необхідно звертатися в правоохоронні органи, де буде зареєстровано заяву в Реєстрі досудових розслідувань і видадуть виписку. У банк теж потрібно написати заяву і прикласти до нього виписку з реєстру.

Процедура блокування документів

Якщо паспорт украли потрібно писати заяву в поліцію, після реєстрації факту втрати паспорта, документ офіційно буде вважатися втраченим, і їм не зможуть скористатися шахраї. Після цього людині видадуть виписку з Єдиного реєстру досудових розслідувань про викрадення паспорта. Ця довідка потрібна буде, щоб документ визнали недійсним.

У разі втрати ніяких довідок не треба. При відновленні старий документ стане недійсним, і інформація про це вноситься до Реєстру недійсних документів. Потрібно просто написати заяву в підрозділ Державної міграційної служби або Центр надання адміністративних послуг. З собою треба мати такі документи:

  • Заява про втрату або крадіжку паспорта, в якому треба вказати місце, час і обставини втрати або крадіжки паспорта.
  • Виписка з Єдиного реєстру досудових розслідувань (у разі крадіжки);
  • Свідоцтво про народження, про шлюб (розірвання шлюбу);
  • Квитанція, що підтверджує сплату адмінсбора або оригінал документа про звільнення від його сплати;
  • Довідка про місце реєстрації;
  • Квитанція про сплати держмита або документ про звільнення від його сплати.

Важливо відзначити, що новий паспорт буде у формі ID-карти і за нього треба буде заплатити 345 грн.

Схожі новини

Володимир (26 років)
подана заявка на

2000 грн

Володимир (26 років)
отриманий кредит на

2000 грн