Кредит на утеплення дому

Кредит на утеплення будинку

Відповідно до Закону Про Фонд енергоефективності, який не так давно був прийнятий владою України, всі будівельні споруди слід піддавати аудиту енергоефективності та забезпечувати часткове фінансування житлових будинків і квартир. Незважаючи на те, що закон вже набув чинності, Фонд ще не буде працювати в цьому році і влада поки не особливо поспішає знижувати ціни на опалення. Чи можуть громадяни України заощадити під час опалювального сезону, і які заходи необхідно для цього зробити?

Утеплення житла влітку

На вартість опалення в зимовий період припадає близько 70% від комунальних плат. Багатоповерхові будинки в більшості випадків відносяться до категорії найнижчих класів енергоефективності - Е і F, тобто, процентне співвідношення теплових втрат становить 30-70%. Тепло йде переважно через вентиляційні системи, дах, підвал, стіни і неутеплені вікна. На практиці розмір комунальних плат особливо не змінюється після установки лічильників, особливо, якщо мова йде про старі будинки.

Скорочення обсягів споживання і проведення енергетичної модернізації є єдиними ефективними способами скоротити витрати на комунальні послуги. Можна покладатися лише на власні сили до тих пір, поки Фонд енергоефективності не почне працювати. Найкраще утеплювати своє житло саме в літньо-осінній період, коли можна безперешкодно монтувати прилади теплообліку, утеплювати стіни і фасади, встановлювати склопакети.

Економісти запевняють, що в будинках, що не були утеплені, квадратний метр може обходитися в 4-33 грн., тоді як в утепленому будинку квадратний метр обійдеться в 1 грн.

Програми державного фінансування

Державні програми фінансування, наприклад, проект «Теплі кредити», в певних випадках здатні допомогти. Згідно подібним програмам, отримати кредит на придбання негазових опалювальних котлів, матеріалів для утеплення або установки нових вікон може кожна українська сім'я. При цьому сума в розмірі до 70% від витрачених на утеплення коштів буде відшкодована державою.

«Теплі кредити» мають один суттєвий недолік – банки, котрі надають кредит, не можуть відстежувати і перевіряти, куди дійсно позичальник витратив отриману суму. Наприклад, мета заміни вікон вказувалася в 67% кредитів, які були видані раніше на умовах даної програми, проте заміна вікон практично не впливає на енергетичну ефективність без утеплення і установки теплового пункту.

Варто звернути увагу і на недостатній обсяг державних дотацій, які енерговитрати поточного сезону навряд чи зможуть покрити. Дотації зможуть покрити тільки ті енергетичні витрати, які потраплять під соціальні норми. Така компенсація не буде результативною без економії. Також в цьому році субсидія надаватиметься з 15 жовтня по 15 квітня, тоді як раніше ця компенсація надавалася за більш великий період.

Швидкі кредити від Money24

Онлайн-кредити від Money24 допоможуть заощадити на оплаті комунальних послуг, і вчасно підготуватися до початку опалювального сезону. Ви зможете оформити кредит в розмірі до 20 тис. грн. на термін до 30 днів. Допускається як продовження терміну кредитування, так і дострокове погашення. Кредитні кошти не зможуть покрити повністю всі витрати на утеплення житла, але хоча б відсутню частину робіт вони дозволять виконати. Це може бути покупка енергозберігаючих вікон, утеплення фасаду або стін. Вже через 10 хвилин відсутня сума буде на вашому рахунку.

Схожі новини

Володимир (26 років)
подана заявка на

2000 грн

Володимир (26 років)
отриманий кредит на

2000 грн