Кредитний рейтинг

Кредитний рейтинг України

На можливість оформлення кредиту онлайн впливає безліч факторів, одним з яких є його кредитна історія. Фіксується рівень фінансового добробуту кожного позичальника в спеціальному кредитному рейтингу - Українському Бюро Кредитних Історій (або УБКІ). Саме від нього залежить, наскільки в майбутньому Вам довірятимуть кредитні компанії.

На які ситуації впливає рейтинг УБКІ? Інформацію, яка внесена в кредитний рейтинг України, представники банківських установ використовують в наступних ситуаціях:

 • перед прийомом на посаду у фінансовій компанії;
 • перед нарахуванням кредитних пільг;
 • для прийняття рішення про відстрочку платежу;
 • для прийняття рішення про видачу клієнту позики.

Щоб скласти кредитний рейтинг на кожного позичальника, потрібно витратити чимало зусиль. Адже багато сучасних банківських клієнтів мають довгу кредитну історію, яка нараховує не один десяток позик, які виплачувались з різним рівнем стабільності. На самостійний аналіз подібних даних потрібно багато часу. До речі, це одна з причин, чому так довго розглядаються заявки на видачу кредитних коштів.

Не дивно, що популярність рейтингу українських банків постійно зростає, адже вся потрібна інформація в ньому зібрана заздалегідь.

Деякі банки, ознайомившись з рейтингом клієнта, відмовляють йому у видачі позики, через наявність в минулому прострочених платежів по кредитах. Цілком ймовірно, що людина колись дійсно мала фінансові труднощі, які не дозволили їй вчасно виплатити кредит, або нараховані відсотки. Проте це зовсім не означає, що подібні проблеми будуть повторюватись і надалі. Найкращий спосіб повернути довіру банку та підтвердити свою фінансову стабільність - оформити невелику позику в МФО і вчасно виплатити її. Після цього відповідні дані кредитного рейтингу зміняться в кращу сторону, а рівень  платоспроможності клієнта (для фінансових організацій) підвищиться.

Як краще використовувати кредитний рейтинг України?

Також за допомогою рейтингу клієнт може вибрати банк, в який краще звернутися для отримання кредиту. Великі позики фахівці рекомендують брати в банківській установі, з якою Ви вже співпрацювали раніше. Наприклад, звертатись краще до банку, який зберігає депозит потенційного позичальника, або перераховує йому заробітну плату. Адже така фінансова організація добре обізнана про можливості свого клієнта, в зв'язку з чим більше йому довіряє. Завдяки цьому Ви зможете отримати кредит на максимально вигідних умовах.

Рейтинги банків, створені по кредитними картками, також допоможуть вибрати оптимальний варіант для оформлення позики. У цьому шорт-листі враховуються наступні нюанси:

 • річна вартість обслуговування кредитки;
 • документи, необхідні для оформлення кредиту;
 • період розгляду поданої заявки;
 • розмір процентної ставки;
 • пільговий період (його наявність і тривалість);
 • кредитний ліміт;
 • наявність різних комісій;
 • можливість отримання "кредитних канікул";
 • наявність послуги онлайн-банкінгу;
 • можливість рефінансування тощо.

Крім цього рейтингу, вибрати найкращу фінансову організацію Вам допоможуть відгуки і досвід людей, які вже користувалися послугами відповідного банку.

Як дізнатися свою кредитну історію?

Кожен може отримати інформацію про свій кредитний рейтинг, звернувшись в Національне бюро кредитних історій. Людина, яка бажає ознайомитися з історією своїх позик і заборгованостей, повинна направити у вказане бюро офіційний запит, а також підтвердити свою особу. Слід розуміти, що дана інформація є конфіденційною і не може бути розголошена третім особам.

Відзначимо, що для небанківських установ кредитна історія позичальника має менше значення. Все ж, фінансові організації найбільше цінують дисциплінованих і відповідальних клієнтів, які вже підтвердили свою здатність вчасно виконувати взяти грошові зобов'язання. Такі люди можуть розраховувати на отримання найбільших і найвигідніших кредитів.

Схожі новини

Володимир (26 років)
подана заявка на

2000 грн

Володимир (26 років)
отриманий кредит на

2000 грн