оплата картою

Нацбанк готує українцям кілька сюрпризів, продовжуючи реформувати банківську систему

14.04.2019

Фінанси

2019 рік для українців буде по справжньому революційним, НБУ спільно з іншими фінансовими інститутами готуються провести ряд кардинальних реформ. Стало відомо, що Нацбанк активно працює над реалізацією проектів, які суттєво розширять можливості безконтактних способів оплати. Власники банківських карт отримають багато нових можливостей, наприклад, знімати готівку зі своєї картки прямо в касі магазину, здійснюючи покупки. Також заманливо виглядає проект, за допомогою якого можна буде купувати або продавати валюту прямо в своєму смартфоні. Оплачувати послуги за допомогою QR кодів, відкривати рахунки в банку, без необхідності бути особисто присутнім при цьому.

Найближчим часом Нацбанк готується представити проект, який дозволяє українцям знімати гроші зі своєї картки в будь-якому супермаркеті, природно, за умови, що в касі буде присутня потрібна сума грошей. Проект оплати проїзду в транспорті за допомогою безготівкового розрахунку вже знаходиться на стадії реалізації. Також незабаром буде доступна послуга миттєвої розстрочки, при купівлі товарів і оплати за допомогою банківської карти.

Проект зняття готівки в супермаркетах за допомогою банківської карти

Навесні цього року в ряді великих мережевих супермаркетів країни буде запущена послуга «переведення в готівку» грошей з картки будь-якого банку на касі магазину. Аналогічний сервіс давно доступний жителям США, Європи, Туреччини та навіть Росії. Однак в Україні зняти кеш з карти можна поки тільки в банкоматах. Фінансисти прогнозують повноцінний запуск проекту до літа 2019 року, в цей же час, як MasterCard вже тестує цю систему.

Новий сервіс буде до вподоби насамперед жителям глибинки - розпещені розвиненою банківською інфраструктурою городяни навряд чи оцінять її по достоїнству. А ось на периферії, де до банкомату часом треба крокувати не один кілометр, послуга дозволить відчутно заощадити час. Правда, отримати готівку можна буде далеко не в кожному магазині - торгова точка повинна мати у своєму розпорядженні відповідним обладнанням.

«Послуга дуже затребувана, вона дозволить вирішити проблему недостатнього розвитку інфраструктури там, де, наприклад, немає банкомату, але є термінал як прийому, так і видачі. Передбачається, що видача грошей буде відбуватися паралельно з продажем будь-якого товару. Для торговців плюс в залученні нових клієнтів і в економії витрат на інкасацію. Для споживача зручність в тому, що не потрібно шукати банкомат - гроші можна зняти, наприклад, на заправці. Ми розраховуємо, що сервіс запрацює вже в першому кварталі », - розповів координатор Комітету з електронних платежів Європейської бізнес асоціації Євген Веремейченко.

У скільки саме буде обходитися переведення в готівку в магазині, поки ніхто точно сказати не може. Але, кажуть експерти навряд чи торговці стануть задирати комісію. Швидше за все, вартість операції буде відповідати зняття коштів з картки через банкомат «чужого» банку.

«Розмір комісійних поки нікому не відомий. У будь-якому випадку зняття з чужого банкомату або зняття з терміналу для банку - по суті одна і та ж операція. Зараз вона коштує приблизно 0,4%.

Трохи песимізму

Деякі фахівці Нацбанку відносяться до нового проекту скептично. Справа в тому, що з кожним роком обсяги безготівкових платежів збільшуються. Українці стали рідше оплачувати готівкою, віддаючи перевагу оплаті банківськими картами. За статистикою НБУ, з вересня 2017 го по вересень 2018 відсоток безготівкових карткових операцій в обсязі виріс з 38,6 до 44,3%. При цьому тільки 22% карткових транзакцій були операціями зі зняття готівки.

Схожі новини

Володимир (26 років)
подана заявка на

2000 грн

Володимир (26 років)
отриманий кредит на

2000 грн