В. Зеленський

Про що говорив Зеленський на зустрічі з банкірами

20.05.2019

Фінанси

Перед вступом на посаду глави держави Володимир Зеленський провів безліч зустрічей з значущими фігурами політичної та економічної еліти. Найбільш значущою подією стала зустріч новообраного президента з керівниками провідних банків України з іноземним капіталом, і представниками Незалежної асоціації банків України.

На зустрічі з банкірами В. Зеленський сказав, що вважає пріоритетним забезпечення макроекономічної стабільності через незалежність НБУ, співпраця з МВФ і дотримання виваженої політики в сфері публічних фінансів.

Новообраний «слуга народу» підтримав думку учасників зустрічі, що гарантією успішного економічного розвитку і залучення іноземних інвестицій в Україну є судова реформа і забезпечення захисту прав інвесторів і кредиторів. Також він уточнив, що вважає пріоритетним необхідність забезпечити рівні умови для приватних і державних банків. І не менш важливим він вважає реформу корпоративного управління в державних банках, яка повинна забезпечити контроль над політичними силами, які намагаються впливати на банківські інститути.

У розмові з банкірами Зеленський висловив надію, що банки підтримають ініціативи президента, і, зокрема, знизять ставки по корпоративному кредитуванню, а також тих ніш і галузей, що є значущими для економіки України.

«Зменшення ставок по кредитах стане поштовхом до економічного зростання. Тому що зараз люди налякані і не довіряють банкам», - зазначив новообраний президент України.

Зі свого боку, банкіри також висловили надію на підтримку банківської сфери, захист прав у кредитуванні. Більшість присутніх виявили готовність співпрацювати з новою владою, правда, без будь-яких чітких пропозицій. Глава Форуму провідних міжнародних фінансових установ Тарас Кириченко зазначив, що банкіри покладають великі надії на новообраного главу і очікують від його послідовність, і незмінність в продовженні реформування банківського сектора, судової системи і пошуку точок економічного зростання, розпочате НБУ в період президентства Петра Порошенка.

«У поточній ситуації надзвичайно важливо, щоб банки більше кредитували реальний сектор економіки, щоб кредити були більш доступними для відповідальних позичальників і домогосподарств. Для цього необхідно повністю реалізувати судову реформу і надати максимальний захист інвесторам і кредиторам української економіки», - підкреслив Кириченко.

На зустріч з Володимиром Зеленським прийшли представники Raiffaisen Bank Aval, Pravex Bank - Intesa Sanpaolo, Ukrsibbank - BNP Paribas, Credit Agricole, City Group, SEB, Piraeus, Credit West Bank, ProCredit Bank, Alfa Bank, Deutsche Bank. Також були присутні представники Незалежної асоціації банків України.

Схожі новини

Володимир (26 років)
подана заявка на

2000 грн

Володимир (26 років)
отриманий кредит на

2000 грн