фінтех

Звіт виконання Комплексної програми розвитку фінансового сектора України

03.03.2019

Фінанси

Нацбанк спільно з Нацкомфінпослуг і НКЦБФР опублікували спільний звіт про результати комплексної програми розвитку фінансового сектора України до 2020 року. У звіті викладені результати роботи в основних напрямках діяльності, які були заплановані до 2020 року. Разом з тим, Нацбанк повідомив планах розробки стратегії реформування фінансового сектора на наступні 5 років, до 2025 року.

В опублікованому звіті говориться про ключові результати діяльності фінансових регуляторів за останні 5 років:

  1. НБУ спільно з іншими фінансовими регуляторами виконали 70% від запланованого обсягу робіт, частина з них буде реалізовано протягом 2019 року. Головним чином реалізація програми реформування буде залежати від зміни законодавчої бази.
  2. Близько 16% запланованих програм будуть реалізовані трохи пізніше, у зв'язку з тим, що вони пов'язані з виконанням директив ЄС і, відповідно, вимагають більше часу.
  3. На поточний момент повністю виконані 70 програм реформування з 240 запланованих, що становить 29% від загального списку. Найбільш значні - це реалізація лібералізації режиму валютного регулювання, впровадження функції макропруденційних регулювання, вдосконалення фінансового моніторингу, ліцензування банків, забезпечення прозорості структур власності банків і підвищення стандартів розкриття інформації та звітності.

Оцінка комплексної програми включає 16 ключових параметрів, які є індикаторами її успішності. У звіті Нацбанку кажуть про відповідність більшості оцінок (12 з 16) ефективності заявленим критеріям. Серед найбільш значущих - зниження, і утримання рівня інфляції, переклад економіки на безготівковий розрахунок, зменшення обсягів угод в іноземній валюті, активізація кредитування, оздоровлення банківського сектора.

З проблемних індикаторів комплексної програми на поточний момент відзначають проблеми з ринком страхування (занадто низький зріст), відсутність позитивної динамічних зростання ринків капіталу, системи недержавного Пенсійного забезпечення. Це є наслідком відсутності прогресу в прийняття законодавчих актів, спрямованих на впровадження необхідних передумов для розвитку цих ринків.

Про програму Комплексного розвитку фінансового сектора України

Програма комплексного розвитку була прийнята 15 травня 2015 року та розрахована до 2020 року. Вона була затверджена Постановою Правління НБУ від 18 червня 2015 №391, а також відповідних рішень друге регуляторів фінансового ринку (Рішенням НКЦПФР від 30 червня 2015 №931 та розпорядження Нацкомфінпослуг від 11 червня 2015 №1367). У 2017 і 2018 роках програма була оновлена ​​під дією зовнішніх чинників. Основною метою програми є розвиток повноцінного і ефективного фінансового ринку, збалансування всіх складових фінансового сектора. В оновленій програмі велику увагу приділено трьом ключовим факторам:

  • Розвиток інфраструктури платіжного ринку.
  • Регулювання діяльності fintech компаній.
  • Розробка стратегії підвищення рівня фінансової грамотності.

Комплексна програма розвитку фінансового сектора до 2025 року відповідає планам і вимогам угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом, меморандумі про співпрацю з МВФ та ін. Основними напрямками розвитку фінансового сектора є

  1. Забезпечення фінансової стабільності та динамічного розвитку фінансового сектора;
  2. Розвиток інституційної спроможності регуляторів фінансового ринку;
  3. Захист прав споживачів і інвесторів фінансового сектора.

Схожі новини

Володимир (26 років)
подана заявка на

2000 грн

Володимир (26 років)
отриманий кредит на

2000 грн