відмови видачі кредиту

Чи повинна інформувати кредитна організація про причини відмови при оформленні кредиту

Час від часу трапляються ситуації, коли кредитор відмовляє позичальникові у видачі кредиту, не пояснюючи причин відмови. У такій ситуації позичальник цілком закономірно відчуває незручність і може бути роздратований. Ставлячи питання: чому відмовили у видачі кредиту, адже я надав всі необхідні документи і довідки? У відповіді, частіше за все, не вказується причина. І цьому є цілком логічне пояснення.

Причини відмови видачі кредиту

Насправді причини відмови можуть бути різними, все залежить від конкретної людини. Ключова причина, що впливає на відсутність пояснень при відмові - часті спроби шахрайства клієнтами, спроби маніпулювати або вказувати недостовірні дані. Одна з найчастіших причин відмови - надання неправдивих даних при реєстрації в онлайн сервісі кредитування (спроба оформити кредит на іншу, або вигадану особу). Якщо в такій ситуації кредитна компанія надасть інформацію про причини відмови, то позичальник, найімовірніше, не «заспокоїться» і продовжить спроби пройти реєстрацію, вводячи все нові і нові дані. Ще приклад, - позичальника попросили підтвердити свою платоспроможність і надати довідку про доходи, але у позичальника немає офіційного місця роботи, відповідно він не може надати довідку про доходи. Іноді, прагнення отримати позикові гроші настільки великі, що людина може підробити документи і довідки, надаючи неправдиві дані, вводячи кредиту компанії в оману. На сьогоднішній день можливості фінансових компаній настільки великі, що виявити ознаки обману клієнтом, не ставить проблем. А от, якщо вказати позичальникові причину відмови, він спробує продовжити маніпуляції з документами, вже з урахуванням отриманої інформації в іншій кредитній компанії.

Не менш часта причина відмови у видачі грошей в борг - негативна кредитна історія клієнта. Інформація про кожну людину, яка хоч раз брала грошові позики у кредитної компанії, заноситься до єдиного реєстру УБКІ (Українське бюро кредитних історій) в реєстр заноситься інформація про те коли, і скільки грошей людина брала в борг, як вона повертала кредит - вчасно чи з запізненням, чи є заборгованість на поточний момент. На основі наявної по людині інформації, їй присвоюється певний рейтинг, за яким можна судити про платоспроможність. Інформація, що знаходиться в реєстрі, є загальнодоступною, її можна отримати, надавши офіційний запит. Якщо людина має негативну кредитну історію, то практично з 100% вірогідністю вона отримає відмову в наданні кредиту. Якщо в такому випадку причина відмови стане доступна клієнту, він може спробувати штучно підвищити свій рейтинг в УБКІ.

Резюмуючи вище наведену інформацію потрібно сказати, що всі спроби маніпуляції і обману системи, що приймає рішення про видачу грошей або її відмову, приречені на провал. Сучасне технічне обладнання і програмне забезпечення, яке працює під контролем людини зі 100% ймовірністю, виявляє спроби обману і блокує можливість отримання кредиту, а інформація про таку особу відразу потрапляє в єдиний чорний список, що робить неможливим отримання позикових грошей в жодній кредитній компанії.

Простий процес реєстрації і отримання кредиту онлайн забезпечується можливостями сучасної автоматизованої системи аналізу інформації, в роботі якої використовуються принципи роботи нейронних мереж. Система здатна оцінити зазначену клієнтом інформацію і прийняти рішення про видачу або відмову протягом 1 хвилини. А процес оформлення онлайн кредиту займає близько 8 - 10 хвилин.

Схожі новини

Володимир (26 років)
подана заявка на

2000 грн

Володимир (26 років)
отриманий кредит на

2000 грн