податкова

Оцінка податкової системи з боку бізнесу

23.06.2019

Фінанси

Європейська бізнес асоціація провела опитування «Податковий індекс» згідно з яким український бізнес не відчуває позитивних змін у податковій системі України. У період з листопада 2018 по березень 2019 показник індексу склав 2,98 з 5. За попередній період показник практично не змінився 2,97.

Дані дослідження дозволяють вважати, що, починаючи з 2011 року, індекс жодного разу не досяг нейтрального значення в 3 бали. При розрахунках до уваги традиційно бралися 4 критерії:

  • якість податкового законодавства;
  • обтяжливість / легкість адміністрування податків;
  • фіскальний тиск;
  • якість податкового обслуговування (роботи податківців).

Загальне значення Податкового Індексу є інтегральний розрахунок середнього значення кожного з вищенаведених факторів. В опитуванні взяли участь 104 експерти податкового комітету

Локальні поліпшення

Частина опитуваних вважає, що в деяких областях податкова система домоглася позитивних змін. Так, 57% опитаних вважають якість податкового законодавства України задовільним, тоді як в попередньому періоді таких було 48%. Частка незадоволених якістю податкового законодавства становить 23%, в той же час ще 20% респондентів вважають якісним. У попередній хвилі опитування думки експертів щодо того, наскільки діючий податковий режим сприяє веденню бізнесу розділилися практично навпіл, на цей раз переважна більшість - 68% респондентів оцінили режим як сприятливий ведення бізнесу, а 32% - як перешкоджає.

Негативні фактори

Разом з тим, в оцінках експертами процесу адміністрування податків і підготовки податкової звітності спостерігається негативна динаміка. На цей раз тільки 13% експертів оцінили цей процес позитивно. Зате 37% вважають процедуру обтяжливою. У минулому році позитивну оцінку дали 30% респондентів, а негативну - 45%. Збільшилася кількість респондентів, які дали wsq процедурі нейтральну оцінку.

Основними факторами, які негативно впливають на підготовку податкової звітності та адміністрування, респонденти назвали такі:

  • час, витрачений на підготовку податкової звітності та сплати податків
  • неоднозначне трактування правил і роз'яснень з оподаткування фізичних осіб і проведення платежів
  • поспішне введення нових правил і недостатність часу для пристосування до них
  • недосконалість електронної системи звітності
  • кількість платежів.

Схожі новини

Володимир (26 років)
подана заявка на

2000 грн

Володимир (26 років)
отриманий кредит на

2000 грн