розрахунок відсотків по кредиту

Прості відсоткові ставки

Відсоток - частина від покладених або взятих в позику грошей в банку або іншій кредитній установі. Якщо говорити про кредит, то це та сума грошей, яку позичальник повинен повернути банку за користування кредитом. При складанні договору, неодмінно прописується порядок нарахування відсотків. При цьому важливо:

При складанні договору, неодмінно прописується і порядок нарахування відсотків. При цьому важливо:

  • Відсоткова ставка;
  • Капіталізація відсотка;
  • Термін, на який береться кредит;
  • Умови погашення боргу.

Багато хто вважає, що найважливіший показник - процентна ставка. Проте, істотний вплив має капіталізація відсотків, тобто процес додавання нарахувань до тіла кредиту.

Прості і складні відсотки

У більшості кредитних договорів чітко прописано, під які відсотки (прості або складні) він підписується. Під простими мається на увазі, що розраховувати їх будуть на основі суми грошей взятої в позику, а термін кредитної угоди і кількість внесків не матиме значення.

Складні кредитні відсотки накладаються на основу всієї позики, плюс борг по кредиту, що нараховані вже після першого нарахування відсотків. В такому випадку відсотки нараховуються на суму, яка поступово зростає і буде залежати від періодів між проплатами. Простіше кажучи, в такому договорі відсотки нараховуються на відсотки.

При користуванні такою схемою погашення кредиту, процентний платіж у кожному наступному періоді сумується до загальної позики, а наступний нараховується вже виходячи з цієї збільшеної суми початкового позики. Таку систему використовують для довготермінових кредитів.

Розрахунок простих відсотків по кредиту

Якщо позику було видано під простий відсоток, тоді на тіло Вашого боргу щорічно наростає сума, розрахована від початкового кредиту. Наприклад, Ви взяли в банку 10 000 грн під 17% річних на 3 роки. Тоді кожного року ви повинні повернути 1 700 грн (10 000 * 0,2). А за три роки сума виросте до 5 100 грн. Щоб правильно провести розрахунок, можна використовувати спеціальну формулу.

Формула простих відсотків по кредиту

  • К - це гроші, що були взяті;
  • % - ставка, під яку взято кредит;
  • Д - термін кредитування в днях;

Щоб розрахувати, скільки Ви заплатите грошей у вигляді відсотків треба:

П = (К / 100) *% * (Д / 365)

А якщо треба знати, скільки доведеться повернути до кінця дії договору:

С = К * (1+ (% * Д) / 36500)

У більшості випадків, прості відсотки по кредиту використовують для короткострокових кредитів на 1-2 роки. А точні розрахунки можна легко провести і зрозуміти, чи вигідно оформляти такий договір.

Схожі новини

Володимир (26 років)
подана заявка на

2000 грн

Володимир (26 років)
отриманий кредит на

2000 грн