нбу

У Нацбанку провели реорганізацію, і створили нову структуру

16.08.2019

Фінанси

З метою підвищення ефективності, в Нацбанку провели реорганізацію. Про це повідомили в прес-центрі регулятора. На даний момент відомо про п'ять ключових змінах.

Бурхливий розвиток технологій змушує НБУ створити структурний підрозділ під назвою Департамент аналітики та наглядових технологій. Даний департамент буде займатися впровадженням в банківський нагляд інноваційних, регуляторних та наглядових технологій (RegTech і SupTech), в тому числі інноваційні інструменти для збору, обробки та аналізу даних. Департамент складатиметься з двох управлінь - нагляд над технологіями і управління аналітики банківської системи. На ці управління буде покладено такі завдання:

  • Розробка та впровадження стратегії розвитку інноваційних регуляторних та наглядових технологій;
  • ведення кредитного реєстру Національного банку України;
  • здійснення аналізу банківської системи України;
  • розробка інструментів збору і аналізу даних для цілей пруденційного нагляду;
  • підготовка функціональних вимо/технічних завдань і бізнес-вимог до автоматизації процесів з питань банківського нагляду, узгодження їх з замовником і розробником на всіх етапах реалізації, забезпечення тестування програмних рішень.

Трансформовано управління моніторингу пов'язаних з банками осіб.

У зв'язку з якісними змінами в області контролю за ризиками операцій з пов'язаними з банками особами для посилення оперативності та ефективності нагляду за банківським сектором на основі ризик-орієнтованого підходу шляхом інтеграції процесів моніторингу за операціями з пов'язаними з банком особами в єдину систему безвиїзного банківського нагляду, управління моніторингу пов'язаних з банками осіб реорганізовано в структурний підрозділ департаменту банківського нагляду.

Створено управління фінансових і операційних ризиків.

У зв'язку з реорганізацією департаменту управління ризиками створено новий підрозділ управління фінансовими та операційними ризиками.

Трансформувати департамент стратегії і реформування.

Дана зміна було викликано необхідністю фокусування структурного підрозділу на реалізації ключових змін і стратегічних програм. Департамент стратегії та розвитку і в подальшому буде працювати в структурі загального блоку. До складу оновленого департаменту входять три управління: управління стратегічного аналізу і планування, управління реалізації стратегічних змін та управління процесного і організаційного менеджменту. Основні напрямки діяльності:

  • збір і аналіз функціональних вимог для управління змінами;
  • підготовка бізнес/функціональних вимог і технічних завдань до автоматизації процесів;
  • узгодження з замовником та розробником на всіх етапах реалізації.

Не так давно Нацбанк реалізував новий проект із захисту прав споживачів фінпослуг. Даний проект є одним із пріоритетних, від його результату буде залежати мікроклімат на ринку кредитування, що в перспективі може дати поштовх до розвитку банківської системи та економіки в цілому. Новий підрозділ візьме на себе реалізацію концепції єдиних правил для всіх учасників ринку кредитування, зокрема єдиних правил розкриття інформації про послуги, що надаються, а також нагляд і захист прав споживачів.

Схожі новини

Володимир (26 років)
подана заявка на

2000 грн

Володимир (26 років)
отриманий кредит на

2000 грн