нбу

В НБУ розповіли про особливості регулювання кредитних спілок

16.10.2019

Фінанси

Національний банк України продовжує проводити консультативні наради з підприємствами і організаціями, які надають небанківські фінансові послуги. Нещодавня зустріч, на якій були присутні представники 50-ти кредитних спілок, була присвячена обговоренню проблем і задач, які виникли в зв’язку з прийняттям Закону про «спліт».

Директор Департаменту ліцензування державного регулятора О.Бевз під час свого виступу на зустрічі відзначив, що переліцензування суб’єктів фінансового ринку в перехідний період не передбачено. Тривалість цього перехідного періоду визначена до 1 травня наступного року. Директивними документами ЄС передбачений мінімальний нормативний розмір капіталу небанківських кредитних установ в розмірі 5 млн. євро. Розвиток ринку небанківських фінансових послуг буде направлений на узгодження з європейськими нормами і вимогами, але пункт про капітал не буде сліпо перенесений на український ринок, оскільки він не враховує реалій нашого ринку і ризиків для його учасників. Нормативні вимоги до розміру капіталу будуть враховувати можливості національного ринку і його учасників і не будуть перевищувати адекватні цифри.

Обговорювалось на нараді і питання необхідності функціонування на фінансовому ринку Фонду гарантування вкладів для кредитних спілок. На ньому докладно зупинилась перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова. Вона відзначила, що створення Фонду є одним із пріоритетних задач, але передумовою для його заснування і діяльності повинні стати детальні консультації і обговорення з представниками кредитних спілок.
Механізми вирішення статутних задач і проблем ринку мають бути чітко окреслені, особливо в кризові етапи функціонування ринку.

В свою чергу делегати кредитних спілок виявили зацікавленість щодо порядку звітності в перехідний період і зростанням фінансового тиску на небанківські кредитні установи, пов’язаного зі зміною законодавства. Фахівці НБУ запевнили, що в своїх вимогах до термінів і форм подачі звітності будуть керуватись виключно можливостями учасників ринку і реальними обставинами на ринку. Тим більше, що до 1 липня наступного року вся фінансова звітність буде прийматись за старими правилами, а всі зміни і нововведення планується запроваджувати поступово, щоб не наражати на ризику фінансову стабільність кредитних підприємств.

На зустрічі також піднімались такі важливі питання, як дотримання кредитними спілками вимог законів про захист прав споживачів, необхідність і механізми здійснення аудиту даних організацій, загальні питання ставлення НБУ до неприбутковості кредитних спілок та до їх діяльності на ринку. 

Схожі новини

Володимир (26 років)
подана заявка на

2000 грн

Володимир (26 років)
отриманий кредит на

2000 грн