Верховна Рада

Верховна Рада України у другому читанні підтримала законопроект про відновлення кредитування

04.07.2018

Фінанси

На підтримку законопроекту свої голоси віддали 239 парламентаріїв Верховної Ради України. Законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення кредитування» був прийнятий у другому читанні. Банкіри отримали довгоочікувану підтримку від головного регулятора і судової влади. Нацбанк позитивно прокоментував прийняття даної норми закону і висловив свою думку про початок доброчинних змін в сфері кредитування. Ухвалення законопроекту дозволить знизити ризики банків при здійсненні фінансових операцій, пов'язаних з кредитуванням. Це стимулює банки охочіше видавати кредити, активізувати свої програми надання позик як для фізосіб, так і для корпоративного сектора.

Як відзначають в Нацбанку, прийнятий законопроект також принесе користь і для суб'єктів господарювання та фізичних осіб до користування банківськими позиками, що в свою чергу дасть стимули для розвитку економіки.

В ході обговорення, із законопроекту були виключені дві норми. Перша - це правка, згідно з якою передбачалося, що наявність в Державному реєстрі прав на нерухоме майно відомостей про будь-які обтяження, обмеження, арешти і інших заборонах щодо предмета іпотеки, що виникли після держреєстрації іпотеки, не є підставою для відмови в держреєстрації права власності на нерухоме майно за іпотекодержателем-банком, іпотекодержателем-банком в ліквідації і іпотекодержателем-НБУ, і здійснюється в порядку, передбаченому законом "Про іпотеку".

Норма передбачала, що при цьому такі обтяження, обмеження, арешти чи інші заборони залишаються дійсними щодо предмета іпотеки після реєстрації права власності за іпотекодержателем-банком, іпотекодержателем-банком в ліквідації і іпотекодержателем-НБУ. Даний документ буде лише зменшувати фінансове навантаження на позичальників, що позитивно позначиться на відновленні економіки і активізації кредитування фізосіб. Додатково це дозволить контролювати незаконні дії по обходу заставних зобов'язань, зокрема, висновок заставного майна з-під контролю кредитора.

У прийнятому законопроекті також затверджені нові правила формування судових суперечок, для зменшення витрат як для позичальників, так і для кредиторів.

Обговорено порядок врегулювання питань щодо погашення кредитних боргів у разі визнання спадщини і ряд інших питань в процесі успадкування. Було запропоновано узгодити норми закону «Про банки і банківську діяльність», і додатково деякі нормативні акти інших законів щодо дотримання прав успадкування до положень Цивільного кодексу України.

Переглянутий підхід до норми закону «Про іпотеку» про позасудове регулювання, що стосується переходу права власності на заставне майно. Дана норма приводиться до образу європейського, в ній йдеться про те, що після завершення позасудового розгляду, кредитор не може висувати нові вимоги щодо компенсацій або додаткового стягнення з позичальника. Єдиний виняток, якщо дані права були прямо визначені в договорі іпотеки або в договорі про надання кредиту або договором про задоволення вимог іпотекодержателя.

Також обговорені деталі і умови доступу до Державного реєстру актів цивільного стану. Такий доступ буде надаватися відповідно до норм і правил Міністерства юстиції України, за письмовою згодою фізособи, якої стосуються відомості що надаються.

Також надається доручення уряду забезпечити надання банкам і фінансовим установам, відповідно до закону, доступу для отримання інформації в електронному вигляді в ряд реєстрів, доступ до яких на поточний момент дозволений законом, але технічно ускладнений.

Схожі новини

Володимир (26 років)
подана заявка на

2000 грн

Володимир (26 років)
отриманий кредит на

2000 грн