www

Як розрахувати переплату по кредиту

Перед тим як оформити кредит варто ознайомитися з особливостями розрахунків за кредитами, щоб вибрати максимально вигідний для Вас варіант і перевірити інформацію, яку Вам видасть банк. Звичайно, Ви можете скористатися послугами банківського працівника, але розуміючи принципи всіх нарахувань, Ви буде впевнені в тому, що Вас не обманюють.

Переплата по кредиту, банківською мовою, відсотки за користування грошима, які Вам видав банк. Дуже важливо знати суму, яку доведеться заплатити в кінцевому підсумку, а також і щомісячні платежі, щоб правильно спланувати свій бюджет.

Отже, Ваш щомісячний платіж буде складатися з двох складових - виплата основного боргу і виплата відсотків, які були нараховані за цей період на заборговану частину кредиту. Залежно від співвідношення цих частин, процентні платежі можуть бути ануїтетні або диференційовані.

Як розрахувати кредит з різними відсотками

При ануїтетних платежах позичальник щомісяця вносити на рахунок банку однакові кредитні платежі протягом усього періоду дії договору. Тобто, не залежно від того, скільки боргу Ви вже погасили, платити будете одну і ту ж суму.

Розрахувати щомісячний платіж можна за формулою:

формула розрахунку щомісячного платежа

де

К - сума щомісячного платежу;

Д - сума кредиту (основний борг);

с - процентна ставка в коефіцієнтах;

п - число нарахувань відсотків протягом року;

г - термін погашення в роках.

При диференційованій процентній ставці щомісячні платежі будуть різними – зменшуватимуться до кінця строку дії кредитного договору. При цьому, платіж за основним боргом буде незмінним.

К = Д / п * з

Де:

Д - сума всього кредиту;

П - число платежів;

С - термін погашення кредиту (в роках).

Зробивши такий розрахунок, Ви побачите, що переплата по кредиту при ануїтетних платежах завжди вище, ніж при диференційованих. І чим вище сума кредиту, тим переплата помітніша.

Розрахунок відсотків по кредиту онлайн

Якщо рахувати за формулами не охота, то в інтернеті можна знайти Кредитний калькулятор, який дуже простий у використанні. Такий сервіс допоможе швидко розрахувати основні параметри кредитної пропозиції і скласти графік погашення позики.

Щоб розрахувати графік платежів і всі інші дані по кредиту, необхідно, тільки чотири параметри: перший - це сума кредиту, другий - процентна ставка, третій - термін кредиту і четвертий - це сума початкового внеску. Після внесення цієї інформації, необхідно вибрати спосіб платежів (ануїтетні або диференційовані) і розрахувати.

Для більш точного розрахунку, ви можете додати інформацію про комісії. Вони можуть бути разовими, щомісячними і щорічними, все залежить від умов банку або кредитної організації, де ви збираєтеся взяти кредит.

Схожі новини

Володимир (26 років)
подана заявка на

2000 грн

Володимир (26 років)
отриманий кредит на

2000 грн