зростання рівня єкономіки

За останній рік в Україні намітились позитивні зміни в економіці

24.03.2019

Фінанси

Держстат оприлюднив результати економічних показників за 2018 рік. За наданою інформацією видно, що в Україні відзначається невелике зростання ВВП, згідно з порівнянням за попереднім періодом у 2017 році - з 3,4% до 3,5%, повідомляється на офіційному сайті. Також Держстат надав інші результати статистики:

  • Показник номінального ВВП 3,56 трлн гривень.
  • Показник ВВП в перерахунку на одну людину 84,19 тисяч гривень.

Найбільш добре розвивалися показники в наступних галузях економіки:

  • Фінансова та страхова галузь зросла на 12,4%
  • Сільське господарство, лісове господарство виросло на 7,8%.
  • Будівництво виросло на 7,2%.
  • Телекомунікації та інформаційний сектор виріс на 6,1%.
  • Професійна, технічна і наукова діяльність зросли на 5,3%.

Не менш ефективні результати показують і інші фінансові інститути. Більша частина банків відновили кредитування населення, і активно нарощують свої портфелі. Крім кредитування, банкіри вкладають капітал в держоблігації. Активи збільшуються, фінансовий результат поліпшується. Правда, найсильніше в державних банках. Сільське господарство і харчова промисловість - традиційно сильні сектора економіки, активно нарощують експорт.

Відповідно до думки експертів, в 2019 році всі напрямки економіки будуть продовжувати збільшувати обсяги виробництва і залишаться головними джерелами потоку інвестицій в Україні.

Заробітна плата в період з грудня 2017 по грудень 2018 зросла на 25% в доларовому еквіваленті. Про це сказав Президент України Петро Порошенко на засіданні Ради національної розвитку Чернівецької області.

"Позиція боротьби з бідністю передбачає, що середня заробітна плата в країні з грудня по грудень зросла на 24,5%. Це ті кроки, які ми робимо для боротьби з бідністю. В умовах того, що на початку 2018 курс долара становив 28,18, а зараз він становить 26,89. Курс не просто той же, а ще й зміцнився ", - сказав Порошенко. Він зазначив, що зростання заробітної плати у валюті становить приблизно 25%.

Глава Ради Національного банку Богдан Данилишин пропонує шукати нові драйвери зростання економіки України, якими в тактичному плані ними можуть бути аграрний сектор і розвиток транспортно-логістичної інфраструктури. На його думку, аграрний сектор може бути драйвером тому, що попит на українську сільгосппродукцію є і буде високим як мінімум в середньостроковій перспективі.

"Безглуздо не використовувати таку можливість. При цьому аграрний сектор як драйвер повинен направити імпульси розвитку українського сільгоспмашинобудування, харчової промисловості, яка повинна нарощувати виробництво продукції з високою часткою доданої вартості (нам вдалося перетворитися з експортера насіння соняшнику в гравця №1 світового ринку соняшникової олії та цей приклад потрібно масштабувати), в сектори виробництва мінеральних добрив ", - додав Данилишин.

Глава Ради НБУ відзначив, що транспортно-логістична інфраструктура може стати драйвером з кількох причин:

  1. В Україні один з найвищих рівнів логістичних витрат. Так, 18% логістичних витрат пов'язані з доставкою пшениці з поля в порти, в той час, як у Франції та Німеччині цей показник становить 8%, в США - 6%.
  2. Азовська криза показала - потрібні добре розвинені запасні варіанти портів на Азовському морі. Інакше, можуть бути проблеми з експортом металів і зернових.
  3. Географічне положення України дозволяє отримувати прибуток від транспортного сполучення між країнами Європи та Росії. Якщо політичні сили зможуть налаштувати діалог і нормалізувати відносини, тоді це дасть конкурентну перевагу.
  4. Нормалізація відносин між Росією і Україною також дасть поштовх розвитку галузей чорної металургії, енергетики, промисловості будматеріалів.

Схожі новини

Володимир (26 років)
подана заявка на

2000 грн

Володимир (26 років)
отриманий кредит на

2000 грн