Що повинен містити договір кредитування. Особливості складання кредитного договору
27.07.2017
Договір кредитування представлений у вигляді документа, який складається, якщо позичальник вирішив взяти кредит. Згідно з цим документом кредитна організація зобов'язана надати позичальнику позичку, а останній зобов'язується своєчасно погасити заборгованість разом з встановленими відсотками. Ключова вимога до договору кредитування - наявність конкретних юридичних норм, що регулюють будь-які взаємини позичальника з кредитною організацією.
Зміст кредитного договору
Вирішивши оформити позику, варто заздалегідь ознайомитися з пунктами, які повинен містити кредитний договір. Структура кредитного договору стандартна для будь-яких кредитних організацій і включає такі відомості.
- Номер і назва договору.
- Місце укладання та дата підписання.
- Офіційні найменування сторін угоди.
- Предмет договору, що включає розмір кредитного тіла, мету його отримання, встановлені відсотки, термін видачі позики і дату її погашення.
- Графік погашення заборгованості і вказівка про будь-які супутні фінансові зобов'язання позичальника та послуги, що надаються кредитором.
- Принцип нарахування відсотків і графік їх сплати.
- Умови надання кредиту - договір гарантії, поручительства або застави, якщо такі мають місце бути.
- Санкції на випадок порушення умов або недотримання обов'язків.
- Особливості врегулювання спірних питань.
- Порядок внесення змін.
- Термін дії угоди (з дня видачі позики до моменту погашення заборгованості).
- Реквізити сторін та юридичні адреси.
- Підписи сторін або уповноважених представників.
Також договір містить права і обов'язки кредитора і позичальника. Серед зобов'язань кредитної організації - відкриття рахунку для видачі позики, а також надання кредитних коштів протягом 3-5 робочих днів. Кредитор має право на:
- перевірку і контроль платоспроможності клієнта і його поручителя;
- розірвання договору або дострокове стягнення заборгованості, якщо позичальник не дотримується умов угоди;
- дозвіл продовжити термін кредиту (на прохання клієнта);
- зміну процентної ставки при наявності супутніх умов на ринку кредитування (за згодою позичальника).
Позичальник, в свою чергу, зобов'язаний повернути отриману в борг суму в повному розмірі з урахуванням нарахованих відсотків, а також використовувати кредитні кошти за цільовим призначенням, якщо таке вказувалося. При цьому, кредитування онлайн найчастіше не має цільового характеру. Клієнт має право на:
- прохання про пролонгацію кредиту;
- дострокове розірвання договору за умови повного погашення заборгованості з урахуванням нарахованих відсотків.
Особливості укладання кредитного договору
Укладання договору кредитування повинно відбуватися в письмовій формі, і угода можлива лише при добровільній участі обох сторін. Заборонено внесення змін в односторонньому порядку. Якщо зміни вносить кредитор, позичальнику надсилається відповідна пропозиція, на яку він зобов'язується відповісти в зазначений ініціатором термін. Оформлення доповнень і змін також відбувається в письмовій формі. Допускається укладання угоди уповноваженими особами. Грошові кошти виступають в ролі предмета договору кредитування, можливо нотаріальне посвідчення документа при бажанні однієї зі сторін. У кредитній установі зберігаються оригінали всіх документів по угоді - договір кредитування, забезпечення поручительства, іпотеки або застави, страхування і внесення змін.
Позичальник зобов'язаний уважно ознайомитися з умовами договору до його підписання, в іншому випадку, подальше виявлення спірних моментів не буде врегульовано в його користь.