новий глава НБУ

Глава НБУ Яків Смолій обіцяє знизити інфляцію і спростити валютні операції

23.03.2018

Фінанси

Новий глава Національного банку ураиїни Яків Смолій, який замінив на цій посаді В. Гонтареву, в свій перший день представив нову стратегію свого відомства на найближчі два роки. Головні посили стратегії - робота над зниженням рівня інфляції і послаблення регулювання валютних операцій.


НБУ спробує активізувати кредитування і наростити внутрішній валютний резерв

Представляючи свою програму новий керуючий акцентував увагу на тому, що НБУ стане принципово по-новому займатися регулюванням фінансових взаємин, згідно чіткої програми дій.

«Ми продовжимо працювати над забезпеченням цінової і фінансової стабільності. І разом з фінсектором будемо сприяти економічному зростанню» Яків Смолій

Пріоритетний напрямок діяльності НБУ буде направлено на зниження інфляції в країні - так сказано в "дорожній карті" Смолія. З цією метою планується наростити золотовалютні запаси країни, на даний момент в наявності є 18,5 млрд доларів. У той же час регулятор забезпечить гнучку політику обмінного курсу.

Для оздоровлення економіки і банківського сектора регулятор спробує активізувати кредитування на макро і мікро рівнях. Першим кроком стане врегулювання відносин між банками і накопиченими ними проблемними кредитами, а саме, скоротити проблемну заборгованість населення. Щоб виправити ситуацію Нацбанк запускає «Кредитний реєстр» куди будуть заноситься інформація про борги юр і фізосіб, борг яких перевищує рівень 100 мінімальних зарплат. На сьогоднішній день величина мінімально заробітної плати становить 3732 грн. Ведення кредитного реєстру дозволить знизити ризики видачі позик неблагополучним особам і уникнути накопичення непрацюючих кредитів NPL. У перспективі це дозволити активізувати споживче кредитування.

Ще одним з пріоритетів діяльності Нацбанку стане врегулювання діяльності кріптовалютних бірж на території України.

І нарешті, глава НБУ пообіцяв лібералізувати валютні операції і зняти всі заборони на обмін валюти. Ця тезис згаданий у зв'язку з вже реалізованим законопроектом "Про валюту" згідно з яким на валютному ринку буде дозволено все, що не заборонено.

Райдужні обіцянки, але не чіткий план дій.

Український офіс Європейської бізнес-асоціації позитивно прийняв нову стратегію, але в той же час висловив думку, що в документі немає опису чітких кроків дій для реалізації поставлених цілей. Також експерти дали зрозуміти, що очікують більшого, наприклад, більш глибоких змін фінансового сектора країни, популяризації безготівкових розрахунків і розвитку інфраструктури безготівкових платежів.

Стрибки курсу гривні на тлі призначення нового глави НБУ

Після тритижневого зміцнення курсу національної валюти по відношенню до долара в перший день призначення Якова Смолія гривня знову впала, сьогоднішній курс до долара становить 26,5 грн. Така подія може бути реакцією на зміну глави НБУ, але більшість фінансових аналітиків стверджують, що це не так. Падіння гривні до курсу долара має інші причини, так вважає Андрій Шевчишин, аналітик ForexClub.

Все пояснюється підготовкою аграріїв до початку посівної компанії, саме ці дії призвели до того, що гривня зміцнилася в останні дні зими. Зміцнення національної валюти викликало відповідну реакцію з боку покупців валюти, що привело до зростання курсу і подорожчання долара. Але така ситуація тимчасова, і вже протягом декількох тижнів курс знову повернеться на колишній рівень.

Схожі новини

Володимир (26 років)
подана заявка на

2000 грн

Володимир (26 років)
отриманий кредит на

2000 грн