купувати в кредит

Кожен третій. Українці знову купують кредитну техніку

03.11.2017

Новини

На думку банкірів, споживче кредитування має великий потенціал, підтвердженням чому є статистика, згідно з якою четверо клієнтів з п'яти отримують схвалення заявки. Життя в борг знову входить в звичку сучасних українців і кожен третій покупець воліє купувати побутову техніку або електроніку в кредит. Банки конкурують з великими фінансовими компаніями, а рітейлери переконані, що ринок поступово досягає критичної точки. Банкіри ж вважають за краще вірити в подальше зростання і не погоджуються з такою думкою. Як йдуть справи насправді, і в яких ситуаціях банки погоджуються дати гроші в борг.

Статистика з перших вуст

Статистика за перше півріччя свідчить про 20%-не підвищення кількості продажів електроніки та побутової техніки в мережі Ельдорадо. В'ячеслав Схильний, що відповідає за закупівлі в даній мережі, впевнений, що ринок більше не буде прогресувати, оскільки досяг стелі. Валерій Золотухін, директор мережі Алло, стверджує, що 30% споживчих кредитів припадає саме на покупку електроніки і побутової техніки. Що стосується більш точних цифр, кредити в розмірі 500-100 000 грн. видаються на термін 10-20 місяців.

Тенденцію щодо зростання попиту на споживче кредитування підтверджують і банкіри. Це стосується як роздрібного сегмента, так і зокрема кредитів, які можна оформити на місці продажу товару. Це зростання продажів не можна назвати сезонним, оскільки приріст був стабільним щомісяця. Керівники Альфа-Банку поділилися інформацією про те, що середній чек по позиці готівкою збільшився на 20%, а за товарним кредитом - на 10%. Інфляція прискорена, але це не єдина причина зростання - банки також збільшили кількість пропозицій по роздрібних кредитах, оскільки даний сегмент відрізняється більш високим рівнем погашення виплат.

Активізація в сегменті кредитів на побутову техніку стосується не тільки банків, але також фінансових компаній, впевнений Ігор Жмуренко, начальник сектора розвитку страхування і кредитування в ОТП Банку. Після того, як націоналізували ПриватБанк, багато великих банків вийшли з цього сегмента - Надра, Фінанси і Кредит, Дельта, Платинум та інші.

Процедура залишається без змін

ІПН код і паспорт відносяться до базових вимог, як і раніше. Довідка про доходи додатково надається при покупці на суму понад 50 тис. грн. Перевага віддається паспортам старого зразка, тоді як при наявності ID-карти слід додатково надавати довідку про реєстрацію місця проживання. Що стосується процентних ставок, всі вони повинні бути вказані в паспорті кредиту і клієнт повинен ознайомитися з усіма умовами до того, як підпише договір. Платежі страховим компаніям, якщо такі є, вказуються окремо.

Варто пам'ятати, що в великих магазинах на видачі кредитів працюють не тільки банківські співробітники, але також представники кредитних компаній, до яких можна сміливо звертатися, якщо в банку ви отримали відмову. Умови кредитування в фінансових компаніях дійсно більш лояльні і в якості прикладу варто привести МФО Money24. Довідки з місця роботи тут не потрібні, а позикові кошти видаються протягом 10 хвилин.

Новорічні кредити

Очікується ще більше підвищення попиту на споживче кредитування напередодні новорічних свят. Банки об'єднаються з торговими мережами і обов'язково запропонують знижки на кредити і товари, оскільки з самого активного періоду продажів всі будуть намагатися отримати максимум вигоди.

Схожі новини

Володимир (26 років)
подана заявка на

2000 грн

Володимир (26 років)
отриманий кредит на

2000 грн