ринок плажів

Нацбанк оновить правила роботи на платіжному ринку

08.08.2019

Новини

Нещодавно ми говорили про те, що Нацбанк розробляє концепцію нової моделі платіжного ринку. Буквально на днях стало відомо, що регулятор представив своє бачення цього ринку у вигляді сформованої концепції. Дана концепція передбачає нову модель законодавчого регулювання ринку платежів і переказу грошових коштів.

За словами заступника голови НБУ Сергія Холода, мета проведених реформ - підвищення конкурентоспроможності, створення прозорий і зрозумілих правил роботи одночасно для всіх учасників ринку, а також намір зробити його універсальним і гнучким.

«Завдяки оновленими правилами гри на ринку платежів ми сподіваємося отримати стимул для якісного та інноваційного розвитку платіжних продуктів, сервісів і послуг. Як наслідок, користувачі матимуть доступ до різних і дешевих послуг і будуть впевнені в захищеності своїх прав», - зазначив він.

У свою чергу, директор департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку при БО Олександр Яблунівський сказав, що сучасний платіжний ринок гнучкий і дуже швидко еволюціонує. Зміни відбуваються практично щодня. Діючі законодавчо-правові норми про платіжні системи та переказ коштів в Україні були прийняті в далекому 2001 році і до сьогоднішнього дня морально застаріли. Їх принципи не передбачають роботу в області fintech технологій, які стрімко займають всі ніші платіжного ринку.

«З тих пір з'явилися нові послуги, помінялися ролі гравців платіжного ринку. Тому всі ці зміни повинні знайти відображення в сучасному законодавстві, не тільки стимулювати розвиток українського платіжного ринку, але і дозволить йому розвиватися в гармонії з європейськими тенденціями. Так, в новому національному законодавстві будуть реалізовані норми європейської директиви PSD2, зокрема концепція Open Banking, для посилення конкуренції, захисту прав користувачів платіжних послуг і стрімкого впровадження нових технологій», - пояснив Олександр Яблунівський.

У Нацбанку планують впровадити нову концепцію платіжного ринку в кілька етапів:

На першому етапі Нацбанк ініціює зустріч з усіма гравцями ринку, в ході якої буде сформульований текст майбутнього концептуально нового документа. У ньому будуть присутні всі пропозиції і вимоги, які висунуть всі представники ринку.

Далі Нацбанк сформулює відповідний законопроект з усіма пропозиціями, який буде запропонований на розгляд суб'єктам законодавчої влади.

 Після розгляду в парламенті Національний банк займеться доопрацюванням і внесенням правок, якщо такі будуть запропоновані фахівцями парламенту. Одночасно з цим НБУ оновить свою нормативну базу, і разом з учасниками ринку почне працювати над розробкою та впровадженням технічних стандартів.

На заключному етапі буде ініційовано перехід на нові стандарти роботи, у відповідність з оновленим законодавством і технічними стандартами. Це дозволить втілити концепцію Open Banking, інтегровану з нової платіжної інфраструктурою, побудованою на міжнародних стандартах (ISO 20022), що забезпечить мить і безперервність платіжних послуг.

«Головні принципи, які ми закладаємо в нову концепцію регулювання, - це партнерство і синергія. Дотримання цих принципів робить можливим зниження трансакційних витрат, розширення спектра послуг, підвищення активності та залучення в фінансовій системі з боку клієнтів», - додав пан Яблунівський.

У свою чергу заступник директора Департаменту ліцензування НБУ Сергій Савчук розповів про майбутню систему ліцензування діяльності з надання платіжних послуг. За його словами, серед ключових новацій - відхід від обов'язкової необхідності створення або членства в платіжній системі для надання платіжних послуг.

Схожі новини

Володимир (26 років)
подана заявка на

2000 грн

Володимир (26 років)
отриманий кредит на

2000 грн