кредитний брокер

Хто такий кредитний брокер і які послуги він надає

01.12.2017

Фінанси

Кожна розсудлива людина перед тим як взяти кредит, шукає найвигідніший і найзручний варіант, при якому кредит обійдеться з мінімальною переплатою. Для цього потрібно переглянути чималий список кредитних компаній і банків, вникнути в умови надання позики, порахувати вартість кредиту. Це трудомісткий процес, який забирає багато часу і нервів. З недавнього часу в Україні з'явилася альтернативна можливість підбору кредитора. Замість вас це може зробити кредитний брокер. Хто такий кредитний брокер і де його знайти?

Кредитний брокер – це фінансовий спеціаліст, який займається моніторингом та класифікацією пропозицій кредитних організацій і банків з метою надання посередницьких послуг підбору оптимального варіанту кредитування. Існує кілька варіантів брокерських послуг. Класичний варіант - коли брокер працює в офлайні. Щоб скористатися його послугами, необхідно відвідати його офіс і спілкуватися з ним безпосередньо. Порівняно недавно з'явилися онлайн брокери, це інтернет сайти (сервіси), які пропонують підібрати оптимальний варіант кредитування на основі потреб і умов клієнта. Робота таких брокерів більш проста і універсальна. Недоліком онлайн брокерів є відсутність можливості персонального консультування або додаткової уточнення. Інтернет сервіс працює невідступно за встановленими правилами і алгоритмами, він може дати рекомендації, виключно на підставі тієї інформації, яка знаходиться в його базі. Якщо база інформації застаріла, клієнт може отримати неактуальні дані, навіть не підозрюючи про це.

Ви також можете використовувати альтернативний спосіб кредитування: Взяти кредит онлайн

Як працює кредитний брокер

Підбір місця кредитування залежить від деяких факторів, важливих для клієнта. З їх допомогою брокер оцінює фінансові можливості і вибирає оптимальні кредитні програми. Зазвичай кредитний брокер цікавиться наступним:

  • Вік і трудовий стаж
  • Сімейний статус та освіта
  • Наявність постійного місця роботи (офіційне працевлаштування \ неофіційне)
  • Розмір заробітної плати або доходу
  • Наявність альтернативних джерел фінансових доходів (робота, депозит, тощо)
  • Наявність цінного майна (автомобіль, нерухомість та ін.)
  • Стан кредитної історії і наявність незакритих кредитів.

Скільки коштують послуги кредитного брокера

Існує кілька варіантів співпраці між клієнтом і кредитним брокером. Світова практика в цій галузі говорить про те, що в переважній більшості випадків, для клієнта послуги брокера є безкоштовними. Брокер співпрацює з кредитором і отримує винагороду у вигляді відсотка від оформленого кредиту залученного ним клієнта. Такий спосіб взаємодії характерний, як для класичних брокерів, так і для онлайн брокерів.

У рідкісних випадках кредитні брокери можуть брати плату з клієнта за надання актуальної інформації, або в особливих випадках, коли його послуги є унікальними або надвигідими для клієнта.

Чого варто побоюватися

Деякі брокери можуть зловживати своїми послугами і обманювати довірливих клієнтів. Ні в якому разі не можна передавати кредитному брокеру особисті документи або їх скан копії. Не можна делегувати брокеру повноваження оформлення кредиту на підставі ваших документів. Ніколи не платіть на перед, не отримавши точну та актуальну інформацію. Ідеальний варіант взаємин між брокером і клієнтом будується на підставі офіційного договору, укладеного в письмовій формі, за підписами обох сторін.

Схожі новини

Володимир (26 років)
подана заявка на

2000 грн

Володимир (26 років)
отриманий кредит на

2000 грн