МВФ

МВФ схвалив десяту за рахунком програму співпраці з Україною

19.12.2018

Фінанси

Сьогодні рада директорів Міжнародного валютного фонду схвалила виділення Україні фінансової допомоги в розмірі 3,9 млрд. гривень. Гроші будуть виділені в рамках програми підтримки економічної політики stand-by (SBA).

Транш буде розбитий на кілька частин, програма передбачає тісну співпрацю протягом наступних 14 місяців. Перша частина траншу надійде на рахунки НБУ уже25 грудня. Наступний транш буде виділений після оцінки виконання умов меморандуму співпраці, очікується, що це відбудеться в кінці травня, орієнтовно в кінці травня 2019 року. Наступний після весняного траншу, буде наданий в листопаді.

У МВФ кажуть, що програма співпраці stand-by головним чином повинна забезпечити стабільність української фінансової системи в найближчі кілька років, протягом яких Україна повинна виплатити істотну суму зовнішнього боргу.

Одночасно з цілю збереження фінансової стабільності МВФ буде відстежувати реформування цілої низки програм. Продовження фіскальної консолідації для постійного зменшення тягаря державного боргу, підтримання Нацбанком гнучкого обмінного курсу і жорсткої монетарної позиції для зниження інфляції і подальшого накопичення міжнародних резервів, активізація реформ, спрямованих на подальше посилення адміністрування податків, реформ фінансового та енергетичного секторів, а також посилення боротьби з корупцією .

За словами міністра фінансів Оксани Макарової, кредит від МВФ буде служити базою стійкості для економіки і фінансового сектора країни. Гроші МВФ будуть направлені на збільшення резервів НБУ, а позики від інших кредиторів СБ та ЄС будуть наповнювати бюджет України і допоможуть забезпечити макрофінансову стабільність - а це особливо важливо напередодні складного виборчого року.

Поточне співробітництво з МВФ буде вже десятим за рахунком, і як було раніше, буде надаватися під певні умови. Дані умови будуть прописані в меморандумі, текст якого буде оприлюднений найближчим часом.

Як пише "Українська правда", МВФ оприлюднив офіційну заяву, в якій вказав, що нова програма для України буде зосереджена на 4 пріоритети:

  • продовження поточної консолідації бюджету, з метою подальшого зменшення держборгу;
  • зниження інфляції зі збереженням гнучкого режиму валютного курсу;
  • посилення фінансового сектора, сприяння відновленню активів і відродження банківського кредитування;
  • просування цілеспрямованої сукупності структурних реформ, зокрема, для вдосконалення процесів адміністрування податків, приватизації та управління.

"Українська влада успішно відновила макроекономічну стабільність і зростання за підтримки міжнародного співтовариства. Розсудлива фіскальна і монетарна політика, гнучкий режим обмінного курсу допомогли зменшити дефіцит фіскального та поточного рахунків. Резерви були частково відновлені, і впевненість зросла", - заявив перший заступник директора і і. о. голови Фонду Девід Ліптон.

За його словами, нова угода stand-by "забезпечить опору для економічної політики української влади протягом наступного року, зберігаючи останні тенденції економічного зростання і сприяючи ще більш стійкого зростання".

"Разом з підтримкою Світового банку та ЄС, ця угода допоможе Україні покрити її фінансові потреби", - підкреслив він. У той же час Ліптон зазначив, що імплементація програми "є предметом значних ризиків - як внутрішніх, так і зовнішніх".

"Українська влада зробила важливі кроки для пом'якшення цих ризиків, в тому числі через затвердження надійного бюджету на 2019, підвищення тарифів на газ та опалення і прийняття законодавства щодо вдосконалення управління в державних банках. Повна і своєчасна реалізація програми буде мати вирішальне значення для її успіху в контексті складних викликів ", - додав він.

Схожі новини

Володимир (26 років)
подана заявка на

2000 грн

Володимир (26 років)
отриманий кредит на

2000 грн