НАБУ

НАБУ направив в Кабмін пропозицію про підвищення рівня захисту прав кредиторів

09.05.2019

Новини

Уряд розглянув пропозицію Національної асоціації банків України, і повідомив про готовність підтримати прохання про поліпшення захисту прав кредиторів. Про це йдеться в опублікованому прес-релізі. Згідно з цим проханням, Кабінет міністрів України оприлюднив власну постанову: «Деякі питання дерегуляції господарської діяльності» №367 від 27 березня 2019 року, яка дозволить підвищити позиції України в міжнародному рейтингу легкості ведення бізнесу «Doing Business».

Міністерство економічного розвитку і торгівлі підготувало 16 перспективних рішень, які сприятимуть розвитку малого і середнього підприємництва, забезпечуватимуть сприятливе середовище для ведення бізнесу. Дані постанови спрямовані до Кабінету Міністрів України. До постанови до Кабміну увійшли ініційовані та розроблені НАБУ пропозиції, які забезпечують захист прав кредиторів, а саме:

  • Можливість отримувати інформацію про потенційних позичальників з Державного реєстру актів цивільного стану щодо осіб. Як наслідок, банки повноцінно прогнозувати здатність особи виконати власні зобов'язання, відповідно, зменшиться ризикованість кредитно-фінансової діяльності та кількість проблемних кредитів, що, в свою чергу, дозволить знизити вартість грошей для клієнтів;
  • Необхідність отримання згоди всіх обтяжувачів при здійсненні реєстраційних дій щодо технологічного транспорту, сільськогосподарської техніки та інших самохідних механізмів. Тепер недобросовісні позичальники не зможуть відчужувати таке майно, що виступає забезпеченням по кредитах, без банків-кредиторів. Наслідком відсутності ризику втрати забезпечення за кредитними коштами, банківські установи зможуть пропонувати лояльні умови для майбутніх клієнтів і будуть більш зацікавлені в кредитуванні аграрного сектора.

За останні 7 років представники НАБУ активно просували ідею про перегляд прав кредиторів. Слід зазначити, що протягом останніх семи років представники НАБУ активно лобіювали прийняття цих ініціатив. Асоціація неодноразово зверталася на адресу КМУ, Мінекономрозвитку, Бізнес-омбудсмена України, Міністерства аграрної політики та продовольства України, Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів, Державної служби України з питань праці. Після тривалих зусиль і за підтримки Офісу ефективного регулювання BRDO банківське співтовариство отримала норми, які розширять інструментарій банків для залучення чесних і відповідальних клієнтів і забезпечать збільшення обсягів кредитування.

Крім того, нововведення також передбачають: оновлений механізм застосування модельного статуту ТОВ; єдиний порядок присвоєння поштових адрес об'єктам будівництва та об'єктів нерухомого майна; прискорення процедури реєстрації декларації про готовність закінченого будівництвом об'єкта в експлуатацію та впровадження функціонування індивідуальних електронних кабінетів тощо.

В цілому, норми Постанови зменшать корупційні чинники, встановлюють чіткі і прозорі правила адміністративних процедур, що, в свою чергу, сприятиме поліпшенню інвестиційного клімату нашої країни і приплив нових інвестицій.

Схожі новини

Володимир (26 років)
подана заявка на

2000 грн

Володимир (26 років)
отриманий кредит на

2000 грн