нбу

НБУ і уряд затвердили план співпраці

14.10.2019

Фінанси

Національний банк і Кабмін України підписали меморандум про взаємодію, позначивши своєю головною спільною метою досягнення стабільного підйому економіки країни і цінової стабільності.

Положення цього документа стануть направляючим вектором для діяльності обох інститутів. Очікується, що така кооперація поліпшить очікування громадян і, зокрема, представників бізнесу. Також експерти розраховують на підвищення довіри до національної економіки з боку великих інвесторів.

Загальні цілі

Прес-служба Нацбанку повідомила: глави уряду і НБУ підписанням меморандуму засвідчили спільне бачення того, наскільки важливо для економічного зростання підтримувати стабільно низький рівень інфляції.

Олексій Гончарук зауважив, що зменшення і передбачуваність інфляції дадуть можливість знизити процентні ставки і в цілому оживити сферу кредитування. На думку прем'єр-міністра, коли населення отримає доступ до недорогих фінансових ресурсів, уряду вдасться перезапустити економіку. А прискорення економічного розвитку - це та головна мета, яка зараз об'єднує Кабмін і НБУ.

В даному напрямку і буде здійснюватися політика Нацбанку, який прагне знизити рівень інфляції до 5% (+ - 1 п.п.). Кабмін зі свого боку узяв зобов'язання підтримувати НБУ в цьому питанні наступним чином:

  • проводити передбачувану і зважену бюджетну політику, забезпечуючи стійкість державних фінансів;
  • управляти держборгом з метою зменшити витрати на його обслуговування;
  • сприяти розвитку фінансового ринку;
  • не відходити від обраної стратегії при управлінні банківським сектором і домагатися зменшення державної частки до 20%;
  • створити більш конкурентне середовище за рахунок ефективної антимонопольної діяльності, щоб забезпечити громадянам захист від зловживань установ-монополістів;
  • зробити процедуру приватизації максимально прозорою, як і сферу держрегулювання цін і тарифів;
  • дедоларизувати українську економіку.

Нацбанк готовий сприяти економічній політиці уряду, але тільки якщо воно не буде перешкоджати стабілізації цін і фінансового сектора.

Узгодження дій

Яків Смолій, Глава Нацбанку, назвав успішне координування економічної, монетарної та фіскальної політики надзвичайно важливим фактором для досягнення і підтримки цінової стабільності. Багато країн світу за рахунок такого налагодженого співробітництва демонстрували вражаючу стійкість до кризових явищ. Тепер по їх стопах готова піти і Україна.

Не останнє місце в подібному співробітництві займають регулярні консультації та обмін інформацією між керівниками щодо:

  • стратегічних питань, які піднімаються на засіданнях Ради;
  • аналізу наявної економічної ситуації і прогнозів з макроекономіки, ліквідності;
  • досягнення цілей в напрямку зменшення рівня інфляції, а також вдосконалення фінансового ринку;
  • держборгу і фінансової політики.

НБУ зі свого боку буде регулярно надавати Кабміну і громадськості власні прогнози по макроекономіці і інфляції, на додаток до інформування про заходи, які вживаються для досягнення поставлених цілей.

Що стосується Кабінету міністрів, Центральний банк буде завчасно отримувати від вищого органу виконавчої влади повідомлення про всі зміни стосовно адміністративно регульованих цін і тарифів, перспективну оцінку динаміки коштів на рахунках і плани державних позик.

Схожі новини

Володимир (26 років)
подана заявка на

2000 грн

Володимир (26 років)
отриманий кредит на

2000 грн