правові основи онлайн кредитування

Нормативно-правове регулювання кредитування онлайн

20.07.2017

Фінанси

Технологічний прогрес стрімко заполоняє життя людей новинками і поліпшеннями. Ще кілька років тому, щоб отримати кредит, необхідно було зібрати чималу кількість документів. На це витрачалося багато часу і нервів. Щоб рішення про видачу кредиту було позитивним, необхідно було відповідати жорстким умовам. З появою онлайн кредитування все змінилося. Зараз отримати кредит можна протягом декількох хвилин. На онлайн кредитуванні спеціалізуються так звані МФО компанії, що надають послуги мікрокредитування. Для мікрокредитування характерно оформлення кредиту в максимально стислі терміни. В силу своїх особливостей, мікрокредит можна взяти на термін до 30 днів, рідко коли МФО компанія надає позики на більш тривалий період. Мінімальний термін оформлення договору обумовлена ​​простий і уніфікованої процедурою, наприклад, для подачі заявки, необхідно надати тільки паспорт та ідентифікаційний код.

В силу своїх переконань, багато громадян ставляться до такого способу кредитування з недовірою, вважаючи його обманом. Давайте розберемося, чи законна послуга надання онлайн позики. Адже клієнт і кредитор не зустрічаються віч-на-віч і не підписують договір в його класичному розумінні.

Нормативно-правове регулювання кредитування онлайн

На даний момент в українському законодавстві немає такого поняття як «небанківська мікрокредитування» або «мікрокредитування» або «онлайн кредитування». Але це зовсім не означає, що ця послуга незаконна. Компанія Money24 працює на фінансовому ринку і надає послуги онлайн кредитування. При цьому, її діяльність регулюється кількома правовими актами. Законом України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг", Законом України "Про електронну комерцію" і іншими нормативно-правовими актами. Діяльність компанії регулюється Національною комісією з державного регулювання ринків фінансових послуг. Для того, щоб офіційно працювати, компанія Money24 пройшла атестацію і отримала роздільну ліцензію на право надання послуг кредитування фізичних осіб в Україні.

У чому особливості МФО кредиторів

МФО компанії, переважно працюють в онлайн сфері. Щоб отримати кредит немає необхідності відвідувати офіс і особисто спілкуватися з представником кредитующего сервісу. Також значно спрощена сама процедура подачі заявки, необхідний мінімальний набір документів, немає черг. Але є і деякі особливості. Процес онлайн кредитування передбачає наявність деяких атрибутів, без яких успішного рішення за заявкою клієнта не буде. Необхідно мати доступ до інтернету, з його допомогою здійснюється комунікація між кредитором і клієнтом. Також необхідний сучасний мобільний телефон (смартфон), електронну адресу пошти, необхідно мати кредитну карту, саме на неї будуть надходити гроші за кредитним договором.

Отримання кредиту передбачає підписання договору кредитування. Так як спілкування між клієнтом і кредитором протікає в інтернеті, то підписати договір можливості немає. У цьому випадку використовується електронний кредитний договір. При оформленні позики, клієнт отримує договір кредитування на зазначену електронну пошту. Погоджуючись з його умовами, клієнт автоматично «підписує» його. Для МФО це є законною підставою укладення угоди і видачі кредиту.

Нормативно-правове регулювання таких відносин закріплено в Цивільному кодексі України (ст. Ст. 641, 644) і в Законі України "Про електронні документи та електронний документообіг" (ст. Ст. 5, 6, 7, 8). Згідно із законодавством, електронним називається документ, в якому інформація зафіксована у вигляді електронних даних, включаючи обов'язкові реквізити документа. Він може бути створений, переданий, збережений і перетворений електронними засобами у візуальну форму. Така форма може відображатися електронними засобами або на папері у вигляді, придатному для сприйняття змісту документа людиною. Юридична сила електронного документа не може бути втрачена тільки тому, що він має таку форму.

Схожі новини

Володимир (26 років)
подана заявка на

2000 грн

Володимир (26 років)
отриманий кредит на

2000 грн