плани кредитування на 2018

Плани банкірів на 2018 рік у частині видачі кредитів

20.03.2018

Фінанси

В цілому, очікування банкірів позитивні. За результатами кредитування у 2017 році позначився ріст на 40%. Умови і обставини складаються таким чином, що банки прогнозують продовження зростання темпів кредитування в 2018 році на рівні 50%. При цьому основними драйверами зростання будуть кеш кредити і онлайн кредитування, в тому числі і кредитування інтернет-послуг.

Голова правління Форвард банку Андрій Кисельов розповів, що прогнози повністю виправдалися. Характерною особливістю кредитування минулого року став різкий стрибок рівня зацікавленості населення в споживчому кредитуванні. Причому скачок стався в четвертому кварталі 2017. У період з вересня по грудень банки видали на 100% більше кредитів, ніж за перші три квартали сумарно. Така потреба у населення виявлялася тільки в період докризового стану. Звичайно, багато в чому це пояснюється Новорічними святами, в цей проміжок всі банки кредитували по максимуму. Додатковим фактором є факт ліквідації 88 банків в минулому році. Конкуренція зменшилася, а попит навпаки зріс. Цікавим є той факт, що за даними Держстату показник реальної заробітної плати збільшився на 19% в порівнянні з попереднім роком.

Теоретично в Україні реально домогтися збільшення зростання споживчого кредитування до 50% - 60%. На даний момент споживче кредитування займає всього 18% від усього кредитного портфеля. Для порівняння, в Польщі на частку споживчого кредитування припадає 60%.

Рівень довіри населення до банківської системи низький як ніколи. За даними статистики, лише 10% населення довіряє і користується послугами банківських кредитів. Для порівняння, в Німеччині цей показник знаходиться на рівні 30%.

Плани на 2018 рік

Банкіри топових банків вважають, що в цьому році попит на споживчі кредити буде рости і досягне не менше 50% від поточного стану. У пріоритеті буде кредитування готівкою, за прогнозами потреба в цьому виді кредитування досягне 70%.

Стримуючим фактором затребуваності споживчих кредитів є дуже висока процентна ставка - зараз вона перебуває на рівні 40-80%, що відлякує більшу частку потенційних позичальників.

Виходить замкнуте коло, необхідно знижувати ставки по кредитах, щоб залучити нових клієнтів, тим самим, збільшивши прибуток, але нестабільний стан економіки і законодавча незахищеність кредиторів підвищують ризик збитків. Як наслідок, банки компенсують можливі збитки за рахунок збільшення вартості кредиту.

2018 рік буде пріоритетним для боротьби за клієнтів. Ті, хто зможе запропонувати більш вигідні умови, отримає перевагу в ніші споживчих кредитів. Жоден клієнт не сидітиме і чекатиме 2-5 годин, чекаючи рішення по заявці. Сучасне кредитування дозволяє працювати дистанційно, коли клієнт подає заявку у себе вдома через інтернет. Отримати рішення протягом 8 - 80 хвилин цілком реальна історія. Багато організацій взагалі переходять в режим онлайн кредитування, коли прямий контакт з клієнтами повністю виключений. Все робиться через інтернет, а отримати гроші можна в будь-якому банкоматі, адже гроші за оформленим кредитом надходять прямо на банківську карту клієнта.

У той же час деякі банкіри дотримуються іншої думки, вони вважають, що наявне кредитування в традиційному його вигляді залишиться і буде користуватися попитом так само, як і раніше. Багато українців, здебільшого похилого віку віддають перевагу готівці, не довіряючи пластикових карт і послуг фінансових запозичень. Деякі сфери побутових взаємин традиційно віддають перевагу взаєморозрахунок готівкою.

Схожі новини

Володимир (26 років)
подана заявка на

2000 грн

Володимир (26 років)
отриманий кредит на

2000 грн