звіт НБУ

Мікрокредитування показує значне зростання популярності, на що НБУ реагує посиленням контролю

18.12.2017

Новини

Швидкі темпи зростання популярності мікрокредитування змушують Національний банк України посилити контроль над банківським мікрокредитуванням, щоб, в разі необхідності, обмежити темп розвитку даної послуги.

Така інформація була опублікована в звіті про фінансову стабільність 18 грудня на сайті Нацбанку. У звіті говориться про стрімке зростання незабезпечених кредитів, характерними рисами яких є невеликі суми і терміни кредитування. Найчастіше, процентна ставка таких кредитів перевищує рівень 40%. Також в звіті наводиться інформація про проблеми з іпотечним кредитуванням. Згідно зі статистикою, іпотечне кредитування перебуває в занедбаному стані, кількість виданих позик під житло не перевищує 5% від загальної кількості виданих кредитів.

Разом з тим, Нацбанк поки не сприймає виниклу тенденцію як негативне явище, здатне завдати шкоди економіці країни. Проникнення продукту все ще дуже незначне (3,6% від ВВП), тому його внесок у споживання невисокий, а саме кредитування не несе ризиків прискорення інфляції.

У наступні кілька років, темпи зростання кредитування обіцяють бути досить високими, що може стати джерелом проблем для нормальної роботи банків і мати небажані макроекономічні ефекти - йдеться в звіті.

Якщо виникне необхідність, то Національний банк України буде регулювати ситуацію з мікрокредитуванням і посилить стандарти оцінки кредитних ризиків, щоб фінансові основи країни не втратили стабільність і не стали уразливими. Регулятор готовий застосувати інструменти макропруденційної політики, щоб обмежити темпи зростання цієї ніши. При цьому, прогноз про поліпшення ситуації з іпотечним кредитуванням не дає навіть головний банк України.

Можливість оформити кредит вигідно - мікрокредит онлайн.

У той же час новини про зростання облікової ставки з 13,5% до 14,5% трохи сколихнули очікування банкірів. Передбачається, що невелике зростання ставки не відіб'ється на зростанні процентних ставок по депозитах і кредитах, але може стримати динаміку зростання кредитування. Причини підвищення ставки, перш за все, пов'язані з:

  1. Загостреним ризиком зростання соц стандартів в Україні.
  2. Відмовою МВФ в черговому транші (600 млн. євро)
  3. Зростання цін на продукти
  4. Зростання світової економіки, яка стимулює українців шукати роботу за кордоном, тим самим, провокуючи погіршення нашої економіки.

Попереднє підвищення облікової ставки Нацбанком відбулося в кінці жовтня, в результаті, банки підвищили ставки по депозитах, що добре позначилося на припливі капіталу в банківську систему. Решта фінансових інструментів країни також підвищили свою прибутковість. Поточне підвищення ставки буде і надалі стимулювати приплив капіталу в банківську систему, і одночасно стримувати споживчий попит.

Схожі новини

Володимир (26 років)
подана заявка на

2000 грн

Володимир (26 років)
отриманий кредит на

2000 грн