статистика кредитування в Україні

Чому кредитування стало таким популярним серед українців?

31.01.2017

Новини

Якщо ви ставитеся до тієї частини українців, що вже оформляли кредит, проходячи всі етапи, збору документів і різних довідок, спілкування з працівниками кредитної організації, то напевно знаєте, що це довгий і, найчастіше, неприємний шлях. За статистикою, людина, вже оформляв раніше кредит, з малою часткою ймовірності, вирішиться повторити все знову. І тому є цілком обґрунтовані причини. Це і висока процентна ставка по кредиту і жорсткі умови, які не дозволяють використовувати отримані кошти на свій розсуд, і звичайно ж високі вимоги кредитної організації до потенційного клієнта.

Популярність мікрокредитів

У зв'язку з тим, що економічна ситуація в країні залишає бажати кращого, фінансові компанії, до яких відносяться кредитні спілки, фінансові компанії та банки, на даний момент не можу собі дозволити видавати кредити населенню країни. Але, як то кажуть, святе місце порожнім не буває, вільна ніша в фінансовому секторі швидко була зайнята новими гравцями, які побачили можливість і використовували її. Цими гравцями стали мікро фінансові організації МФО, які розробили свої програми кредитування, закривши всі потреби населення в термінової фінансової допомоги.

Основний продукт, який пропонують компанії МФО - це мікро кредити, які, найчастіше, можна оформити в онлайн режимі. Такий спосіб кредитування дуже швидко став популярним і часто використовуваним населенням. Існує цілий ряд переваг мікрокредітних програм кредитування, які пропонують компанії МФО, які вигідно відрізняються від того, що пропонують банки:

  • Мінімальний набір вимог до позичальника.
  • Мінімальний набір документів для оформлення кредиту.
  • Мінімальний термін оформлення кредиту.
  • Сума переплати по кредиту менше, ніж у банку.
  • Прозорі умови оформлення кредиту (немає прихованих платежів і страховок).
  • Можливість повернути кредит раніше терміну без штрафних санкцій.
  • Отримати гроші можна, не виходячи з дому, кредит оформляється через інтернет.
  • Повернення кредиту можна здійснювати за допомогою терміналів онлайн платежів.

Популярність небанківських кредитних організацій підтверджує і статистика. Нацкомфінпослуг розмістило дані за 2015 рік, згідно з отриманими даними, українці вважають за краще оформляти кредити не в банківських організаціях. А це:Кредитні компанії

Фінансові компанії

Кредитні союзи

Ломбарди


Кількість виданих кредитів за 2015 рік зросла на 30%, в порівнянні з 2014. Збільшилася частка мікрофінансових МФО компаній, і вона стає дедалі більше.

Зниження рівня життя

Згідно з рейтингом Prosperity Index, дослідників інституту The Legatum Institute, за останні три роки рівень життя в Україні знизився і тепер вона займає 70 місце. Це на 6 пунктів нижче, ніж в 2013. Критерії оцінки рівня життя населення дуже різноманітні, і включають задоволення громадян своїм доходом, купівельну спроможність, захищеність доходів і багато іншого. Кілька останніх років відзначилися стрімким зниженням зарплат в країні, на тлі постійного зростання цін. Згідно з офіційною статистикою, зарплата середньостатистичного українця в 2017 році становить 150 - 300 євро. В цей же час, в сусідній Білорусі - 427, Польщі - від 600, Чехії - 750. А ціни на споживчі товари і послуги практично не відрізняються. Кожен третій українець має побічний дохід, так як на офіційну зарплату прожити практично неможливо. Українці все частіше і частіше стали користуватися короткостроковими грошовими позиками.

Де оформити кредит?

Якщо ви не хочете сидіти в чергах, спілкуватися зі співробітниками банків або інших кредитних компаній, вам терміново потрібні гроші, то компанії онлайн кредитування будуть самим зручним варіантом. Ввівши в рядок пошуку будь-якої пошукової системи запит "гроші в борг онлайн" або "терміново потрібні гроші" ви побачите великий перелік компаній. Серед них Money24 відрізняється найшвидшою обробкою заявок, числом наданих кредитів і низьким відсотком.

Схожі новини

Володимир (26 років)
подана заявка на

2000 грн

Володимир (26 років)
отриманий кредит на

2000 грн