дешеві кредити

Українці в очікуванні дешевих кредитів

12.12.2017

Новини

Не секрет, що банківська система останні кілька років переживала не найкращі часи. Систематична і застійна криза, частково спровокована проблемами в економічному секторі країни йде в минуле. В Україні відновлюється кредитування, повільно, але невідворотньо. Хоча дешевих кредитів зараз не знайти, але експерти сповнені позитивних прогнозів. Відзначається зростання всіх видів кредитування - споживче, іпотечне, автокредитування та мікрокредитування онлайн.

Нагадаємо, що в минулому році, глава Нацбанку Валерія Гонторева заявила, що в 2017 році банківська система закінчить свою очистку від проблемних моментів і перейде в заключну частину - кредитування. Статистика за третій квартал цього року стверджує, що гривневе кредитування зростає, ніша кредитування фізосіб зросла на 9,5%, що в річному еквіваленті становить 25,2%.

Зараз ми маємо близько 19-20% проникнення кредитів до ВВП. Для порівняння, в 2007-2008 році співвідношення було на позначці в 75%. Наприклад, в тій же Угорщині чи Польщі, - цей показник зараз складає близько 70%.

Що стосується звичайних громадян, то тут не все просто. Незважаючи на зростання показників кредитування фізосіб, більшість людей не поспішають оформляти позику - занадто дорого. Якщо брати аналогічний вид кредитування в Україні і, наприклад, Європі, то відразу стає ясно, що в нашій країні все ще є проблеми. В Європі, при стабільній економіці, середня ставка кредитування становить 6-8%. Українська банківська система поки що дозволити собі такого не може - зазначає Дмитро Олійник, директор департаменту кредитних ризиків і оцінки активів Ощадбанку.

На сьогоднішній день середня процентна ставка для юросіб трохи перевищує позначку 14%. В цей же час, ставка для простих громадян знаходиться на рівні 30%.

Причини такого становища існують. Банки не можуть знизити процентну ставку по кредитуванню населення з цілком об'єктивних причин. Головна причина криється в низькій прибутковості підприємств і компаній. Видаючи кредит під 25-30% банкіри ризикують отримати замість прибутку ще один проблемний актив. Саме тому банки поки не поспішають давати в борг. Додатковим стримуючим фактором є облікова ставка, яку Нацбанк не так давно знову підвищив.

Чому, наприклад, ставки для приватних клієнтів до цих пір високі? Тому що банкам доводиться списувати досить велику частку кредитів з-за того, що позичальники з тих чи інших причин перестають платити. За словами Щепанського, хороші клієнти не хочуть на себе брати тягар кредиту, не бачачи перспективи зростання. Поганим клієнтам не хочуть давати банки. Тому маємо ту ситуацію, яку маємо.

Причин вважати, що в наступному році кредитування стане доступнішим немає. Щоб це сталося, необхідно поліпшити показники макроекономіки і фінансового сектора в цілому. У той же час, деякі види кредитування все ж таки зростатимуть. Експерти вважають, що деяке зростання очікується в іпотечному кредитуванні, автокредитуванні та мікрокредитування.

Оформити мікрокредит на вигідних умовах під невеликий відсоток можна тут.

У Нацбанку також говорять про позитивний сценарій розвитку кредитування в 2018 році. Але за умови, що економіка буде стабільною без негативних моментів.

Втім, навіть зростання економіки може не привести до більш якісного кредитування. Як тільки ростуть доходи як у бізнеса, так і просто фізичних осіб, людей, відразу зростає попит на імпортні товари.

Тобто зросли зарплати, почали купувати імпортні товари, почала девальвувати гривня, отримуємо інфляцію і знову доходи падають. І таке ось замкнуте коло у нас. «Поки ми не вирішимо структурні проблеми в економіці, поки економіка не почне зростати, ніякі ставки не зрушать цього з місця», - підкреслює Сергій Щепанський (голова правління Агропросперіс банку).

Схожі новини

Володимир (26 років)
подана заявка на

2000 грн

Володимир (26 років)
отриманий кредит на

2000 грн