опитування

Банки планують збільшити портфелі споживчого кредитування

06.08.2019

Фінанси

Згідно з опитуванням «Про умови банківського кредитування» проведеного Національним банком України з 19 червня по 10 липня 2019 року, банки очікують подальше зростання рівня кредитування та збільшення припливу депозитних коштів. В опитуванні взяли участь кредитні менеджери 50 банків, загальний сумарний обсяг активів банківської системи становить 99%. У той же час, банки відзначають що значно зросте рівень ризиків особливо кредитного, який збільшився в другому і очікувано зросте в третьому кварталі поточного року.

За даними опитування НБУ, більше 74 відсотків учасником опитування прогнозують зростання кредитних портфелів в корпоративному сегменті, і 70 відсотків - в роздрібному.

Аналітики декількох банків впевнені, що якість кредитного портфеля фізосіб найближчим часом буде погіршуватися. Разом з тим, всі, ті що взяли участь в опитуванні вважають, що якість портфеля корпоративного сегмента кредитування не погіршитися. Третина опитаних вважають, що обсяги депозитів будуть збільшуватися як в корпоративному, так і в інших сегментах.

Респонденти також вважають, що в третьому кварталі стандарти кредитування для бізнесу і населення не зміняться, хоча 19% опитаних фінустанов очікують посилення вимог до кредитів у валюті, а 16% - до довгостроковими позиками бізнесу. На думку банкірів, стандарти кредитування незначно зміняться в ніші кредитів МСП, короткострокових позик і кредитів в національній валюті.

У наданому звіті говориться, що за період квітень, травень, червень - очікування банкірів щодо темпів зростання попиту на кредити МСП гривневі і короткострокові позики. «Така динаміка обумовлена ​​потребами бізнесу в оборотному капіталі, засобах для інвестицій і необхідністю великих компаній реструктурувати борги», - йдеться в звіті.

У порівнянні з попереднім кварталом стандарти в корпоративному кредитуванні практично не змінилися, в той же час приблизно кожен п'ятий банк констатує несуттєве пом'якшення вимог в МСП через посилення конкуренції за якість позичальника.

Великі банки відзначають активізацію населення в сегменті споживчого кредитування. Причинами зростання стало поліпшення споживчих настроїв і зростання витрат на товари повсякденного користування.

За оцінкою банків, в минулому кварталі підвищилися всі ризики, крім валютного, який залишається низьким три квартали поспіль. Злам тенденції відбувся в процентному, операційному і ризик ліквідності: в першому кварталі вони знижувалися, а тепер почали рости. Найбільш помітним стало збільшення кредитного ризику (40% опитаних), хоча в першому кварталі банки очікували його значне зниження.

Опитані банки очікують, що в третьому кварталі може істотно зрости валютний ризик (баланс відповідей - 18%). Також можуть збільшитися кредитний та операційний ризики. Однак, на думку респондентів, процентний і ризик ліквідності повинні знизитися.

Схожі новини

Володимир (26 років)
подана заявка на

2000 грн

Володимир (26 років)
отриманий кредит на

2000 грн