пластиковая картка

Банкіри обіцяють, що через 5 років ми попрощаємося з пластиковими картами

23.10.2019

Фінанси

Бурхливий розвиток ринку IT-послуг, поява нових способів ідентифікації особистості підстьобує банки до впровадження новітніх комп'ютерних технологій при обслуговуванні клієнтів. Надзвичайною популярністю зараз користуються NFC-платежі, які здійснюються за допомогою різних гаджетів.

Банкіри поділилися своїм баченням впровадження інновацій на фінансовому ринку в доступному для огляду майбутньому і змін на ринку платежів через 5-10 років.

Заступник голови правління «Ощадбанку» Антон Тютюн розповів, що запропонує на банківському ринку інноваційний фінтех-стартап. Розвиток новітніх технологій у сфері фінансів підштовхують зрослі вимоги користувачів цими послугами. Спостерігається значне зростання платежів, вироблених безконтактно: з початку поточного року їх кількість зросла на 300%. За прогнозами експертів фінансового ринку, кількість безконтактних карток буде збільшуватися на 7% щомісяця і вже через пару років близько 80% карток будуть токенізіровані і більше половини всіх платіжних операцій будуть проводитися через мобільні додатки.

Вже зараз багато хто володіє новітніми гаджетами: смартфонами, планшетами, смарт-годинниками. У майбутньому такі пристрої будуть вдосконалюватися і їх кількість буде неухильно зростати. Це дозволить зробити безконтактні платежі зручними, комфортними і блискавичними.

Процеси інноваційної трансформації у фінансовій сфері управляються на даному етапі мілленіаламі і першим поколінням Z, які народилися в період розквіту цифрових технологій. Розвиток комп'ютерних технологій в постійному русі вперед і неважко передбачити, що біометрія, блокчейн і штучний розум скоро стануть надійним способом ідентифікації при здійсненні онлайн-платежів. Вже зараз широко застосовуються системи біометричної оплати покупок FacePay: ідентифікація по фото, голосу, сітківці очей, почерку і ін.

Динамічному розвитку платіжного ринку сприятиме зростання фінансової обізнаності населення, детінізація фінансових розрахунків, впровадження на фінансовому ринку нових платіжних інструментів, - зазначила керівник напрямку карткових продуктів банку «Кредит Дніпро» Дарина Прилуцька.

Передбачається, що платіжні системи Mastercard і Visa вже найближчим часом повсюдно запустять в Україні проведення верифікації користувачів із застосуванням нових технологій: поведінковим біометричних даних і здійснення біометричних онлайн-платежів.

Експерт фінансового ринку Костянтин Кошеленко прогнозує, що найбільш популярний платіжний інструмент кредитна картка в майбутньому буде істотно видозмінений, так як зросте число безконтактних карт і більшість гаджетів будуть токенізіровані. Оплата по голосу, відбитками пальців або за допомогою селфі перестане бути чимось екзотичним, а стане популярним і традиційним способом оплати.

Оплатити будь-які державні послуги стане можливим через додаток «Держава в смартфоні». Ідентифікацію планується проводити інноваційними способами, наприклад, через BankID.

Управління рахунками і платежами планується розвивати в двох напрямках:

  • можливість управляти рахунком в банку з сторонніх платіжних додатків;
  • здійснення платежів і розрахунків через зростаючу кількість сервісів мобільних додатків банків.

На даному етапі великим попитом користуються банківські додатки, якими звично і зручно користуватися мільйонам клієнтів.

На думку директора з розвитку електронної комерції та інновацій «Альфа-Банку» Олександра Беззубова контактні платіжні карти зникнуть з ринку. І це закономірно, оскільки всі платіжні інструменти будуть зосереджуватися в вашому гаджеті і всі платежі будуть проводитися через смартфон із застосуванням біометричних методів ідентифікації.

Безумовно, в нових умовах трансформуються і методи роботи, і клієнтські програми банків: користувач отримає максимальну вигоду, через програми лояльності зможе ознайомитись з кращими знижками, бонусами і умовами для платежу в різних банках.

Для максимальної простоти і швидкості проведення платіжних послуг банки впроваджують інтелектуальні системи розпізнавання клієнтів за біометричними показниками. Це сприятиме поліпшенню сервісу та залученню нових користувачів банківськими послугами.

Схожі новини

Володимир (26 років)
подана заявка на

2000 грн

Володимир (26 років)
отриманий кредит на

2000 грн