податки

Що таке податкова знижка, і як її отримати

08.04.2019

Фінанси

Мало хто знає, що українці мають право на отримання податкової знижки при здійсненні ряду фінансових операцій. Купуючи товари, або послуги, необхідно сплачувати податки. Ця вимога закріплена законодавчо, але не всі знають, що в ряді ситуацій, можна скористатися механізмом податкового повернення, або як його ще називають, кредит-знижкою.

Щоб скористатися послугою податкового повернення, необхідно звернутися до податкової інспекції із заявою на компенсацію податкових відрахувань, сплачених за рахунок відповідних послуг. Згідно 166 статті податкового кодексу, фізособи можуть отримувати право на відшкодування податкового кредиту за витрати, понесені при оплаті відсотків по іпотеці, навчанні, накопичувальному страхуванні життя, лікуванні і т. д. Як правило, витрати повинні бути здійснені протягом звітного року. Разом із заявою до податкової потрібно надати підтвердження факту витрат, які підпадають під податковий кредит.

Є особливість: право на податкову знижку мають право тільки українці, які мають офіційну заробітну плату, і платять податок на дохід. За своєю суттю, податкова знижка - це механізм повернення податкових відрахувань, сплачених фізичними особами за отримані послуги або покупки. Повернення не передбачений підприємцям або працюють за сумісництвом.

В яких ситуаціях можна отримати податкову знижку

Отримати податкову знижку можна не завжди, і не у всіх ситуаціях. Законом передбачено отримання знижки в ряді конкретних ситуаціях, наприклад, можна повернути частину суми сплачених податків за користування іпотечним кредитом. Ще прийме - повернення частини вартості майна, перерахованого в вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям, але не більше 4% від суми загального оподатковуваного доходу звітного року.

Також необхідно враховувати, що такий механізм буде працювати тільки в ситуації, коли відбувається сплата грошових коштів на користь вітчизняних закладів дошкільної, загальної середньої, професійної (профтех) і вищої освіти. Тоді можна компенсувати вартість отримання освіти платника податків та / або члена сім'ї першого ступеня споріднення (діти, чоловік / дружина).

Ще один механізм дії податкового повернення можливий, коли перераховуються кошти на користь установ охорони здоров'я для компенсації вартості послуг з лікування, придбання ліків, донорських компонентів, протезно-ортопедичних пристроїв, предметів медичного призначення для індивідуального користування інвалідів та ін. Тут можна компенсувати частину коштів для себе або для дітей, чоловіків і дружин.

Які є обмеження при оформленні податкової знижки

Однак оформлення такої податкової знижки має певні обмеження. Наприклад, громадянин може скористатися цим механізмом під час оренди житла. Але для цього він і / або члени його сім'ї першого ступеня споріднення не повинні мати у власності придатною для проживання житлової нерухомості, яка розташована поза межами тимчасово окупованій території України. А ще така людина не повинна отримувати бюджетних виплат на покриття витрат на проживання. І розмір такої знижки не може перевищувати (в розрахунку на календарний рік) 30 розмірів мінімальної заробітної плати, що встановлений на 1 січня звітного (податкового) року. І так далі.

Як отримати податкову знижку

Щоб отримати податкову знижку потрібно звернутися до органу госфіскальной служби за місцем проживання. Надати декларацію про отримані доходи за рік і суму сплачених податків. Також буде потрібно надати наступні документи:

  • Оригінал і копію паспорта
  • свідоцтва про народження дитини і батька (опціонально)
  • довідку про зарплату батька за минулий рік з місця роботи (опціонально)
  • копію договору з навчальним закладом (опціонально)
  • оригінали та копії податкового номера
  • фіскальні та товарні чеки (опціонально)
  • копії всіх договорів (опціонально)
  • квитанції (опціонально)
  • прибуткові касові ордери та інші платіжні документи (опціонально)
  • Довідка банку про відкриття рахунку, в якому особа оформляє знижку, отримає відшкодування коштів

Схожі новини

Володимир (26 років)
подана заявка на

2000 грн

Володимир (26 років)
отриманий кредит на

2000 грн