фоп

Гетманцев пообіцяв боротися з ухиленням великого бізнесу від сплати податків

01.09.2019

Фінанси

Новий глава комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев має намір зробити все можливе, щоб представники великого бізнесу не могли за допомогою єдиного податку уникати покладених податкових відрахувань. Які саме заходи будуть вжиті, він розповів журналістам видання «Економічна правда».

План дій уряду

Гетманцев розповів, що зараз в українському бізнесі спостерігаються дві негативні тенденції, усуненням яких потрібно зайнятися в першу чергу:

1. Низькоподаткові юрисдикції. За словами депутата, податкових резидентів потрібно позбавити можливості ухилятися від оподаткування або платити менше повного об'єму, переводячи прибуток своїх організацій в низькоподаткова режим.

2. Лже-ФОП. Йдеться про ситуації, коли великий магазин до проданого товару прикріплює чек від псевдо-ФОП. Хоча всім розсудливим ясно, що за одну добу він отримує виручку на суму річного ліміту ФОП. Як зазначив Гетманцев, подвійні чеки зустрічаються не тільки в магазинах, але і в готелях, кафе, ресторанах.

Представник «Слуги народу» вважає, що другу проблему можна вирішити за допомогою електронного чека. Фінансист пояснив: розрахункові операції будуть відбуватися без використання касових апаратів. Замість цього ФОП почнуть вести облік в спеціальній безкоштовній програмі, видаючи клієнтам електронні чеки прямо зі смартфонів.

Нову систему запроваджуватимуть поступово. Першовідкривачами стануть ті групи товарів, на яких найчастіше використовують ухилення.

Як сказав Гетманцев, якщо річна виручка ФОП дорівнює 5 млн грн - це нормально, але зовсім інша справа, якщо така сума виходить за день. Надалі подібне спостерігатися не повинно. Тому уряд зробить все можливе, щоб у великого бізнесу не було можливості лавірувати за допомогою єдиного податку.

Глава комітету додав, що в основному ухилення спостерігається там, де відбуваються продажу через ФОП за готівковим розрахунком. Чеки в цьому випадку не видаються, а значить реальний оборот залишається в тіні. І тільки електронний чек здатний вирішити цю проблему.

Запуск системи планують почати в 2020 році, але до затвердження законодавчої бази парламентарії приступлять негайно.

Схожі новини

Володимир (26 років)
подана заявка на

2000 грн

Володимир (26 років)
отриманий кредит на

2000 грн