іпотека

Зміни в законодавчій базі іпотечного кредитування в іноземній валюті

19.10.2018

Фінанси

Верховна рада прийняла законопроект, положення якого дуже важливі для більшості українців, які оформили іпотечний кредит. Даний законопроект - це так званий новий кодекс про процедуру банкрутства. В одному з безлічі томів об'ємного документа йдеться про процедуру банкрутства фізосіб, а саме, про встановлення особливого п'ятирічного періоду реструктуризації іпотечних валютних кредитів і скасування мораторію на вилучення квартир у боржників. Мораторій на вилучення квартир був введений в 2014 році, і відразу ж після його введення загальний борг по іпотечному кредитуванню багаторазово зріс через відмову платити за валютними кредитними позиками.

Як заявив співавтор кодексу, голова Комітету з питань економічної політики Верховної Ради України Андрій Іванчук, при остаточному затвердженні кодексу в нього було внесено багато суттєвих поправок. Тому народний депутат попросив дочекатися офіційної публікації кодексу, яка може відбутися через один-два тижні, і не поширювати безпідставні чутки про нормах документа.

«Найголовніше, що я хотів би повідомити: тільки боржник, тільки фізична особа за своєю власною волею зможе почати процедуру банкрутства. Жоден кредитор не може і не буде мати права почати цю процедуру. Виключно тільки боржник. Якщо він захоче очиститися від кредитної історії, він матиме право цим інструментом скористатися », - заявив Іванчук. І, звичайно ж, відразу з'явилися чутки про те, що даної людини можуть виселити з його будинку або квартири.

Коментуючи чутки глава Комітету з питань економічної політики заявив, що законопроект покликаний захистити фізосіб у всіх аспектах, що стосуються фінансового навантаження.

Нацбанк також опублікував офіційний коментар з приводу нових змін, пояснивши, як боржники будуть погашати кредити перед банками в умовах нового законопроекту. У НБУ заявили, що для тих боржників, які підпадають під критерій валютного іпотечного кредитування, отримають пільгові умови погашення позик, за умови, що вони є власником тільки одного житла, площа якого не перевищує 60 квадратних метрів, якщо це квартира, і 120 квадратних метрів , якщо кредит оформлений на будинок. Для таких кредитів протягом 12 місяців будуть використовуватися пільгові умови кредитування, відсоткова ставка буде встановлюватися на рівні індексу депозитів НБУ з надбавкою 0,5% річних. Термін кредитування буде збільшений до 10 років.

Як зазначає Нацбанк, в новому кодексі, який закріплює механізми банкрутства фізичних осіб, пропонується ввести процедуру fresh start для відновлення платоспроможності боржника в максимально стислі терміни, встановити мінімальні бар'єри на шляху до звернення громадян до такої юридичної механізму, як відновлення платоспроможності, передбачити участь арбітражного керуючого , який допоможе боржнику вирішити його фінансові проблеми.

Процедура банкрутства для юридичних осіб також стане більш ефективною і прозорою. Кодекс мінімізує можливість фіктивного банкрутства, позитивно вплине на захист прав кредиторів і, як наслідок, сприятиме відновленню кредитування. При цьому продаж майна підприємств-банкрутів буде проходити виключно через електронні аукціони, терміни процедури банкрутства значно скоротяться, йдеться в повідомленні НБУ.

Схожі новини

Володимир (26 років)
подана заявка на

2000 грн

Володимир (26 років)
отриманий кредит на

2000 грн