kak-gramotno-nakopit-dengi-osnovnye-sposoby

Як грамотно накопичити гроші: основні способи

11.12.2019

Фінанси

 

Через борги у людини практично повністю пропадає можливість створення фінансової подушки безпеки: майже вся зарплата йде на погашення, тому навіть мінімальну частину заробітку складно залишити на «чорний день». Благо, існують дієві способи і поради, дотримуючись яких, можна буде поступово відкладати кошти й в майбутньому накопичити солідну суму.

 

Відкладання 20 відсотків

 

Уже в назві даного способу простежується його суть: 20 відсотків доходу надалі гарантують людині фінансову надійність. Для його реалізації буде потрібно:

 

  • Остаточно погасити всі поточні заборгованості.
  • Почати щомісяця відкладати п'яту частину доходу (бажано відкрити депозит, щоб сума постійно зростала).
  • Кошти, що залишилися, грамотно розподілити, щоб їх на все вистачало, а накопичені кошти ні в якому разі не витрачати.

 

Послідовний розподіл бюджету

 

Цей спосіб стане кращим рішенням для людей, які поки що не можуть розібратися з погашенням існуючих боргів, у зв'язку з чим дана стаття витрат стає основною.

 

  • 60% всієї заробленої суми відкладається для «першорядних витрат» (комунальні платежі, продукти, громадський транспорт і так далі).
  • 10% зберігається в якості фінансової подушки.
  • 10% переходять на погашення боргів (кредитів, іпотеки, позик тощо).
  • 10% залишається на непередбачені витрати у вигляді ремонту, захворювань, зміни квартири.
  • 10% відкладається на розважальні заходи і відпочинок.

 

Найпростіший спосіб відкладання

 

Йдеться про одну з найбільш простих методик накопичення грошей. У ній відсутні схеми, формули та складні підрахунки. Суть полягає в тому, щоб відкладати десяту частину отриманих фінансових коштів. Як показує практика, 10% від сумарного бюджету - це невелика сума, тому відкладати її зможуть навіть ті, у кого мінімальний розмір заробітної плати.

 

Половина

 

Якщо вам не подобаються обмеження або відсутня можливість регулярного проведення підсумків витрат, цей накопичувальний метод стане ідеальним рішенням:

 

  • Після отримання зарплати вона ділиться наполовину.
  • Одна половина використовується на головні витрати, а решта залишається недоторканною.
  • При необхідності розподіл повторюється.

 

Конверти

 

Це далеко не самий стандартний спосіб грошового накопичення, який при цьому користується величезною популярністю.

 

  • Від щомісячної заробітної плати віднімається 10-20% (враховуючи, які у вас можливості) і переходить в категорію заощаджень.
  • Далі потрібно підсумувати головні статті витрат (комунальні платежі, продукти, одяг, інтернет) і відняти отриману суму від щомісячного прибутку.
  • Гроші, що залишилися, у свою чергу, поміщаються в 4 конверта - кожен з них використовується на витрати по типу їжі, проїзду, інтерактиву і тому подібного.

 

Вищеописаний спосіб є ефективним як мінімум з тієї причини, що дохід розподіляється на частини, людині стає легше розуміти, скільки у неї є грошей на кожну категорію. В даному випадку не потрібно обмежувати себе: досить вести стандартний спосіб життя і не заходити за межі. Наприклад, якщо в конверті для розваг практично не залишилося грошей, то краще на якийсь час забути про платні інтерактивних заходів або ж перекласти в нього суму з конверта, який майже завжди залишається заповненим.

 

Таким чином, накопичення фінансових коштів - це досить простий процес, який дозволить через кілька років зібрати пристойну суму і вкласти її в нерухомість або в бізнес, інвестувати в прибутковий проект або розпорядитися на ваш розсуд.

Схожі новини

Володимир (26 років)
подана заявка на

2000 грн

Володимир (26 років)
отриманий кредит на

2000 грн