Як реально взяти кредит, якщо кредитна історія зіпсована, а ви перебуваєте в чорному списку клієнтів
24.09.2018
Всі фінансові компанії, що надають послуги кредитування мають власні чорні списки неблагонадійних клієнтів, так звані black list. Внесення клієнта в чорний список відбувається при неповерненні наданої грошової позики або при спробі шахрайства. Якщо дані про конкретну людину занесені в чорний лист, отримати кредит в подальшому буде дуже складно. Більш того, фінансові компанії часто обмінюються даними по чорних списках між собою, і якщо інформація про людину потрапила в black list в одній компанії, то інші компанії зможуть оперативно дізнатися про це. В даний час більше половини всіх виданих кредитів в Україні є проблемними, частина з них вважається повністю безнадійними, інша частина - це живі кредити, які ще обслуговуються клієнтами, але з запізненнями по плановому графіку внесення платежів.
Що таке кредитна історія, і що потрібно про неї знати
Інформація про кредити індивідуальної людини, про дисципліну їх погашення, називається кредитною історією. В Україні існує декілька інформаційних баз і організацій, які займаються збором, зберіганням та наданням даних про кредитні історії українців. Найбільша і відома - це УБКІ (українське бюро кредитних історій), друга за величиною - ПВБКІ (перше всеукраїнське бюро кредитних історій). Більшість кредитних компаній співпрацюють з цими організаціями, надаючи дані про своїх поточних кредиторів, і отримуючи дані про потенційних клієнтів. У разі, якщо в базу бюро КІ потрапила негативна інформація, наприклад, про прострочення за виданою позикою, то отримати про це інформацію зможуть всі компанії, які співпрацюють з цією організацією.
Альтернативний спосіб отримання грошової позики, коли всі кредитні компанії відмовляють
Найбільш суворі умови надання грошових позик у банків. Якщо раніше були прострочення, або якщо є поточні проблемні кредити, то ймовірність отримання кредиту в банку нульова. Необхідно шукати інші компанії, умови в яких менш суворі або принципово відрізняються від банківських. Сучасний ринок кредитування пропонує два можливих варіанти: небанківське мікрокредитування і кредитування під заставу цінного майна.
Що потрібно знати про небанківське мікрокредитування
Послугами короткострокового кредитування в Україні займаються небанківські фінансові компанії, найбільш значущі це (Moneyveo, Mycredit, Money24). Ці компанії надають невеликі мікрокредити на короткий термін, до 30 днів. На відміну від банків, мікрокредитні компанії МФО готові видавати позики клієнту з поганою кредитною історією, наявністю незакритих кредитів, а в окремих випадках, і клієнтам, що знаходяться в чорних списках. Головна особливість таких позик полягає в універсальному підході до процедури оформлення, для цього необхідно мати при собі тільки свій паспорт та ідентифікаційний код. Оформлення відбувається через інтернет, тому такі кредити ще відомі під терміном «онлайн кредитування». Одним, але істотним недоліком такого способу кредитування є висока вартість кредиту, відсоткова ставка найвища по всьому ринку кредитування України.
Що потрібно знати про заставне кредитування
Коли немає можливості взяти кредит в банку або будь-який інший кредитної компанії, єдиною альтернативою може служити позика під заставу цінного майна. Така позика надається як банками, так і небанківськими компаніями. Кредитор дає в борг необхідну суму, але при цьому оформлюється застава, яка в разі неповернення позики перейде в розпорядження кредитора для покриття своїх втрат. В цьому випадку кредитна організація проводить процедуру продажу заставного майна, повертаючи собі суму, визначену договором кредитування, а залишкова сума повертається заставодавцю, чи то пак позичальнику.
У зв'язку з тим, що заставний кредит - це найбільш безпечний для кредитора вид позики, він практикується майже у всіх фінансових компаніях, що надають грошові позики. Найдоступніші і поширені компанії - це ломбарди, знайти їх можна в будь-якому місті в необмеженій кількості. Ломбарди надають позики практично під будь-який цінне майно: побутова техніка, електроприлади, комп'ютерна техніка, золото і ювелірні прикраси, автотранспорт і навіть нерухомість. Підхід до оформлення дуже простий і доступний, ніяких проблем з поганою кредитною історією або наявністю в базі чорного списку не буде. Також заставними кредитами займаються банківські організації. Отримати кредит під заставу в банку не вийде, якщо є проблеми з кредитною історією. Також потрібно знати про те, що банки надають позики тільки під заставу істотного і дорогого майна, наприклад, авто або квартири.