типи кредитів

Класифікація кредитів та позик у фінансовій системі України

У фінансовій системі України передбачені різні типи кредитів. Якщо їх класифікувати то, вийде невеликий список. На сьогоднішній день фінансові компанії надають такі послуги:

  • Споживчий кредит
  • Комерційний кредит
  • Іпотечний кредит
  • Автокредит
  • Заставний кредит

Споживчий кредит.

Споживчий кредит видається фізичним особам для реалізації будь-яких цілей, наприклад, покупка техніки, відпустка, лікування. Отримати гроші в борг можна практично в будь-якої фінансової організації, що займається кредитуванням.

Комерційний кредит.

Комерційний кредит може бути виданий тільки юридичним особам, суб'єктам малого та середнього бізнесу, і іноді, корпоративним клієнтам для використання позикових коштів в якості оборотних коштів, підтримки капіталізації і технічного оснащення підприємства.

Іпотечний кредит.

Іпотечний кредит видається фізичним особам для придбання нерухомого майна (квартира, будинок і ін.). Нерухомість купується під заставу майна.

Автокредит.

Автокредит використовується фізичними особами для придбання автотранспорту. Гарантією повернення кредитних коштів є автомобіль, що купується, який виступає в якості застави.

За способом кредитування, кредити діляться на заставні та беззаставні. Кредит без застави може бути виданий на короткий термін і на невелику суму. До таких позиках можна віднести споживче кредитування та мікрокредитування.

Заставний кредит характеризується наявністю заставного майна, яке виступає гарантією повернення позикових коштів. Найчастіше, в якості застави використовується то майно, яке купується на позикові гроші. До того роду кредитами відноситься автокредитування, заставне кредитування та іпотечне кредитування.

Слід знати, що повна вартість кредиту залежить від багатьох факторів, чим більше гарантій буде надано кредитної компанії, що позика буде повернений в повному обсязі і вчасно, тим дешевше він буде. Наявність авторитетності, високої платоспроможності і всіх базових документів може значно здешевити кредит. У той же час займ, отриманий без документів і гарантій, обійдеться позичальникові значно дорожче.

Повна класифікація видів кредитування має поділ на короткострокові та довгострокові кредити. Довгостроковий кредит може бути виданий на 10 - 15 років. Найчастіше це іпотечне кредитування. Рідше це кредит на покупку автомобіля. В цьому випадку можна отримати грошовий позику під вигідний відсоток терміном на 5-7 років.

Короткостроковий кредит може розділяться на миттєве кредитування і звичайне. У першому випадку, кредит видається протягом 1-2 годин, в момент звернення, як в онлайн режимі, так і при особистій зустрічі. При цьому від вас буде потрібно мінімальний пакет документів. Терміни отримання звичайного, стандартного кредиту від одного дня до декількох тижнів, в залежності від швидкості прийняття банком рішення про можливість кредиту, виду кредиту і повноти надання клієнтом необхідного пакету документів.

Класичний кредит розрізняють за способом нарахування відсотків:

• Аннуитет

• класичний.

При аннуїтете способі ви погашаєте кредит протягом усього терміну кредитування рівними частинами. При класичному методі нарахування відсотків щомісячна сума погашення з кожним місяцем зменшується. Таким чином, в перший місяць кредитування у вас буде максимальний платіж, тоді як до кінця кредитування - мінімальний.

За формою видачі кредиту вони можуть бути готівкою і безготівковими. Готівкою можна отримати тільки кредит споживчий. Решта ж кредити ви отримуєте безготівковим шляхом.

Схожі новини

Володимир (26 років)
подана заявка на

2000 грн

Володимир (26 років)
отриманий кредит на

2000 грн