фінтех

На даний момент в Україні працює близько 100 фінтех-компаній

17.07.2019

Фінанси

Україна займає високі позиції в світі за наявністю фінансово-технічних компаній і стартапів. Кількість і якість IT фахівців перевищує 150 тисяч, що вважається одним з кращих показників у всьому світі. На сьогоднішній день галузь IT у вигляді податків відраховує в бюджет не менше 10 мільярдів гривень.

В Україні діє понад 100 компаній, діяльність яких так чи інакше пов'язана зі сферою інформаційно-фінансових технологій. Велика частина з них була створена протягом останніх трьох років. Джерелом інформації є «Український фін-тих каталог 2019». Класифікацією та обліком компаній займається Українська асоціація фнтех і інноваційних компаній, спільно з платіжно-фінансовою системою VISA і Національним банком України.

Національний фінансовий регулятор Нацбанк відзначає, що УФК став каталогізатором українських фінансово-технологічних компаній України. У його реєстрі знаходиться докладні дані з профілями компаній, що працюють в кожній з ніш. Так, згідно з документом, 63% українських фінтех-компаній фінансуються виключно за свій рахунок і стільки ж - пройшли точку беззбитковості.

За даними обліку і статистики більше 14% всіх компаній мають в своєму штаті понад 75 осіб. 43% фірм мають вихід на міжнародну арену. З тих компаній, які в даний час працюють тільки на території України, в майбутньому 73% планують масштабувати свою присутність на міжнародні фінансово-технологічні ринки. Найбільш популярними нішами є мобільні електронні системи і платіжні системи.

Згідно з інформацією Світового банку, більше 2 мільярдів чоловік по всьому світу не користуються формальної фінансовою системою, близько 37% з цього числа є представниками України.

Український фінтех-каталог-2019 - це некомерційний проект, який має на меті стати візитною карткою вітчизняного фінтех-ринку під час спілкування учасників із зарубіжними колегами і партнерами, представниками державних органів та інвесторів.

Нагадаємо, в травні цього року Національний банк створив Експертну раду з питань комунікації з інноваційними компаніями. Цей інструмент повинен дозволити регулятору зрозуміти потреби і напрями розвитку фінтех-ринку, а інноваційним компаніям - особливості регулювання і законодавчої бази.

Експертна рада займеться комунікацією з прогресивними компаніями, що використовують у своїй роботі сучасні технологічні інструменти, щоб забезпечити їх роботу. Відомо, Нацбанк вважає, що саме фінтех є одним із стратегічних напрямків дій. Таким чином інноваційні компанії зможуть подавати до Нацбанку заяви для розгляду і обговорення своїх нових продуктів. На даний момент будь-який стартап може подати заяву на розгляд і обговорення власних інноваційних продуктів або послуг. Нацбанк обіцяє, що результат звернення можна буде отримати протягом 30 днів з моменту подачі заявки.

Як відомо, фінтех (фінансові технології) - це галузь, що складається з компаній, що використовують технології та інновації, щоб конкурувати з традиційними фінансовими організаціями в особі банків і посередників на ринку фінансових послуг. В даний час до фінтех себе відносять як численні технологічні стартапи, так і великі відбулися організації, які намагаються поліпшити і оптимізувати надаються фінансові послуги.

Схожі новини

Володимир (26 років)
подана заявка на

2000 грн

Володимир (26 років)
отриманий кредит на

2000 грн