нбу

НБУ запрошує всіх бажаючих взяти участь в обговоренні нової стратегії розвитку фінансового сектора

25.08.2019

Фінанси

НБУ спільно з іншими фінансовими інститутами запрошує всіх бажаючих приєднатися до публічної обговорення нової стратегії розвитку фінансового сектора до 2025 року.

Основною ідеєю нової концепції є забезпечення подальших реформ у фінсекторі, і, зокрема, в банківському. Україна повинна розвиватися у відповідності до рекомендацій міжнародних практик та реалізації заходів, передбачених Угодою про асоціацію між Україною та ЄС та іншими міжнародними зобов'язаннями України.

В ході розробки нової концепції, учасники міжвідомчої групи в складі представників Національного банку, секретаріату кабінету міністрів, Міністерства фінансів, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, визначив такі пріоритетні напрямки розвитку фінансового сектора:

  • Посилення стабільності фінансового ринку;
  • Створення умов для розвитку економіки;
  • Розвиток фінансового сектора;
  • розширення фінансової інклюзії;
  • впровадження інновацій у фінансовому секторі.

Кожне з перелічених напрямів матиме чіткі стратегічні цілі, під який будуть виділятися ресурси і люди. Залучення до обговорення всіх бажаючих фахівців, експертів і представників різних фінансових ніш дозволить закласти фундамент максимально якісної і всеосяжної стратегії, закласти фундамент для стійкого та інклюзивного розвитку економіки України та підвищення добробуту всіх громадян.

«Розробка стратегії є логічним наступним кроком в переході України до середньострокового планування своїх фінансів після початку введення Мінфіном середньострокового бюджетування, стратегії управління боргом та ризиками на три роки. Тісна взаємодія Мінфіну, НБУ, НКЦБФР, Нацкомфінпослуг і ФГВФО з експертними співтовариством дозволить розробити якісну стратегію, втілення якої сприятиме зростанню довіри, і, як наслідок, збільшення інвестицій та посилення економічного зростання», - зазначила Міністр фінансів України Оксана Маркарова.

«Пройшовши непростий шлях реформування банківського сектора в 2014-2019 рр., створивши необхідні передумови для переходу до стадії сталого розвитку фінансового сектора, разом з іншими регуляторами ми працюємо над підготовкою нового стратегічного документа на наступні п'ять років. Разом з іншими регуляторами ми прагнемо бути прозорим і зрозумілими для всіх наших стейкхолдерів і сьогодні починаємо відкритий діалог про майбутнє фінансового сектора», - підкреслив Глава НБУ Яків смоли.

«Більше 200 представників різних від державних інститутів об'єднав робота над стратегією. Ми розділилися на 5 команд, кожна з яких напрацьовувала рішення і KPI по поставленим цілям. Сьогодні ми всі разом готові почати публічний діалог для консолідації пропозицій і напрацювань. На сайті НБУ відкрита сторінка стратегії і-2025, яка на період дискусії стане як каналом комунікацій з експертами, так і майданчиком для організації комунікаційної роботи над стратегією», - сказав Директор Департаменту стратегії та реформування НБУ Сергій Карпенко.

«Час вимагає від нас зміни стратегії - переходу від режиму «гасіння пожежі», в якому система гарантування вкладів функціонував в попередні Кризові роки, в «попередження пожежі », що, власне, і закладено в принципах європейських директив. Це передбачає посилення системи раннього реагування, завчасну підготовку до можливої ​​неплатоспроможності банку і плану врегулювання. А також - зміцнення інституційної та фінансової спроможності Фонду, без яких неможлива реалізація ще одного нашого пріоритету - підвищення суми гарантування до європейського рівня», - зазначила Директор-розпорядник ФГВФО Світлана Рекрут.

«Запорукою розробки якісної стратегії є плідною співпраця всіх учасників ринку фінансових послуг. Все, що ми з партнерами закладаємо в документ, орієнтовані, в першу чергу, на посилення довіри суспільства до фінансової системи країни. Досягти цього плануємо, зокрема, шляхом підвищення доступності фінансових послуг, посиленням захисту прав споживачів і підвищенням рівня фінансової грамотності населення», - зазначив Заступник директора-розпорядник ФГВФО Андрій Оленчик.

Схожі новини

Володимир (26 років)
подана заявка на

2000 грн

Володимир (26 років)
отриманий кредит на

2000 грн