трудовий стаж

Небанківський кредит без стажу роботи

Ситуація в сфері кредитування така, що отримати гроші в позику можуть практично всі охочі. Вимоги до позичальника стали м'якшими, тепер не потрібно збирати величезний пакет документів, як це було ще кілька років тому. Кредитна історія також перестає бути одним з вирішальних факторів у видачі кредиту або її відмові. З проблемних категорій населення, які можуть зазнавати труднощів з отриманням кредиту, можна виділити групу людей, що не мають трудового стажу. До таких відносяться ті, хто працюють неофіційно і не можуть підтвердити свій статус працюючого, а значить, отримує дохід. Також сюди відносяться люди, нещодавно досягли повноліття, і просто, що не встигли отримати трудовий стаж, у своїй більшості - це студенти.

Кредитувати такі категорії позичальників готові далеко не всі кредитні організації, а ті, хто готові видавати кредит без стажу роботи, роблять це на певних умовах.

Кредит без стажу роботи - підвищений ризик

При виборі традиційного способу кредитування (банківське кредитування), отримати позику без наявності підтвердженого стажу роботи можна на умовах, що істотно відрізняються від умов, які пропонують категоріям людей з підтвердженим стажем роботи.

Ризик неповернення кредиту, змушує банк вносити цю складову у вартість кредиту, підвищуючи загальну кредитну ставку. Так, для людей з підтвердженим стажем роботи середня процентна ставка за кредитом становить 22%, а для тих, хто не має стажу - 29%.

Не маючи стажу роботи, не вийде взяти в кредит велику суму. Банки обмежують максимально можливу суму, це також пов'язано з високим ризиком неповернення, у проблемних категорій позичальників. У випадку з підтвердженими доходами і наявністю певного стажу роботи, максимальна сума кредиту, що видається в банку, може бути обмежена рівнем доходу клієнта.

Єдиним фактором, який може вплинути на позитивне рішення про видачу кредиту проблемному клієнту, є факт раніше виданого, і успішно погашеного кредиту, в даній кредитній організації.

Що робити якщо немає трудового стажу

В Україні ситуація з кредитуванням розвивається семимильними кроками. Звичайному населенню доступні позики як в банках, так і в невеликих кредитних компаніях МФО, які працюють як в онлайн, так і офлайн режимах. Коли гроші потрібні терміново, оптимальним вибором буде звернення в компанію, що працює за принципом МФО (мікрофінансова організація). Характерна ознака таких компаній - низькі вимоги до клієнта і оперативне обслуговування клієнтів. Найчастіше, МФО компанії надають послугу кредитування онлайн. Подати заявку на отримання кредиту можна через інтернет, а отримати гроші можна прямо на свою кредитну карту.

Звертаючись в МФО необхідно надати тільки два основних документи: паспорт громадянина України та свій ідентифікаційний код. Інші документи і довідки, наприклад, довідка про працевлаштування або рівень заробітної плати не потрібні.

Для кредитування онлайн характерне оперативне обслуговування клієнтів. МФО компанії прагнуть максимально швидко обслуговувати своїх клієнтів, щоб підвищити показник конверсії. Якщо ще рік тому онлайн компанії пропонували оформлення кредиту за годину, то зараз, багато компаній обіцяють оформити грошову позику за 5 - 8 хвилин.

Схема роботи онлайн МФО компаній така: клієнт заповнює на сайті заявку на отримання кредиту, далі проходить реєстрацію і ідентифікацію (надає копії своїх документів і при необхідності підтверджує свою особу), протягом декількох хвилин працівник компанії перевіряє отриману інформацію і, якщо не виникає ніяких питань, передає клієнту договір кредитування для підписання. Відразу ж після отримання компанією підписаного договору, клієнт отримує всю суму грошей на свою кредитну карту.

Варто відзначити, що при повторному кредиті, на оформлення договору йде ще менше часу, знову ж таки, якщо до клієнта немає питань. У деяких МФО повторний кредит можна оформити за 2 - 3 хвилини, при цьому неважливе місцезнаходження клієнта, це може бути будь-яка точка України.

Схожі новини

Володимир (26 років)
подана заявка на

2000 грн

Володимир (26 років)
отриманий кредит на

2000 грн