фінтех

У готовності компаній впроваджувати fintech в свої бізнес процеси і фінанси

01.09.2019

Фінанси

Неготовність до цифрової трансформації - головний ризик, який топ-менеджери бачать для своїх компаній, говориться в повідомленні компанії Baker Tilly. Частина керівників реагують на виклики економіки знань, наймаючи команди консультантів, інші вводять бізнес-процеси, властиві IT-компаніям, але проводить цифрову революцію в фінансовому департаменті готові лише 15% з них.

Надавати пріоритет доступ штучного інтелекту до грошей і аналізу рахунків мало хто готовий, але організації, що мають в складі спеціальні команди або людей, так званих «цифрових лідерів в фінансах», для впровадження і використання новітньої технологій вже зараз отримали конкурентну перевагу - вони краще відповідають на потреби і очікування клієнтів. Але вводить IT-інновації в фінанси компанії мають саме цифрові лідери, а не просто фінансовий директор - лише 10% CFO вважають, що володіють достатніми знаннями і компетенції в цій сфері. У ролі цифрових лідерів і можливості, які відкриваються для компаній, які готові до реформ в роботі з фінансами, йдеться в спільному дослідженні Oracle і AICPA.

Цифрові лідери повинні не просто приносить ефективні технології, вони покликані збільшити внесок фінансів в успіх компанії. Лише в 13% організацій, що надала інформацію дослідникам, вже ввели автоматизацію в фінансах, тобто процес далекий від завершення, але позитивний досвід вже є. Цифрові лідери допомагають компаніям почати використовувати автоматичну обробку транзакцій, перебудовувати застарілі фінансові процеси, впроваджувати Розширені аналітичні засоби, розділяти інформацію на Найбільш важливу і ту, що має меншу цінність, і, відповідно, допомагають приймати рішення.

Для цифрової трансформації в фінансах необхідні воля керівництва і лояльність персоналу. Навіть наявність команди цифрових лідерів НЕ гарантує якісного впровадження інновацій в управління фінансами. Для успіху необхідна злагоджена робота топ-менеджерів і робітників, адже, по думку цифрових лідерів, Найбільшими перешкодами на шляху новітньої технологій є проблеми з безпекою інформації, небажання змінювати наявні процеси, відмова людей працювати з автоматичними процесами і їх побоювання за свої робочі місця. Базова інфраструктура для цифрових фінансів - центри досконалості.

За думку цифрових лідерів, для того щоб фінанси в компанії стали «гнучкими», потрібні централізована обробка та аналіз даних в так званих «центрах досконалості» - командах, які збирають кращі практики, проводять дослідження, займаються підтримкою і навчанням. Звичайно, для маленьких компаній такий центр буде занадто дорогим, але для великих фірм він може стати справжнім центром корпоративної думки і експертизи. Інші важливі пріоритети в цифровий трансформації фінансів - це перебудова фінансових процесів, поглиблення партнерства між фінансовими і бізнес-процесами, використання автоматизації при підготовці корпоративних і податкових звітів.

37% топ-менеджерів компаній відзначили, що витрачають більше часу на збір даних, ніж на їх обробку. Тому ресурси витрачаються на те, щоб мати інформацію, а не для того, щоб знати, що відбувається. Компанія щодня генерує дані, і використовувати їх необхідно не тільки в разі форс-мажору, а щодня і щохвилини. Робити це якісно допоможуть цифрові лідери.

Схожі новини

Володимир (26 років)
подана заявка на

2000 грн

Володимир (26 років)
отриманий кредит на

2000 грн