експрес кредитування

Особливості експрес кредитування

Сучасні позичальники більше не дивуються пропозиціям моментально взяти кредит онлайн готівкою, які надходять звідусіль - від банків, мікрофінансових компаній або навіть великих супермаркетів. Рішення про видачу позики приймається протягом 20-30 хвилин завдяки скорингу, але система перевірки платоспроможності для багатьох здається в деякій мірі хаотичною, оскільки забезпечений клієнт може отримати відмову, тоді як споживач з маленькою зарплатою раптово отримує схвалення. Чому так відбувається і чи дійсно система недосконала?

Фактори оцінки потенційного позичальника

Знаючи заздалегідь, з яких чинників складається перевірка клієнта онлайн, можна отримати схвалення завдяки правильному контакту з фахівцем.

  1. Зовнішня оцінка. Для визначення платоспроможності клієнта вибирають емоційно неупередженого фахівця, але кредитний інспектор все ж піддається враженню, будь воно позитивне чи негативне. Відповідні позначки залишаються в анкеті і навіть якщо математичні чинники позитивні, думка фахівця може все перекреслити. Ситуація може бути і зворотною, якщо потенційний позичальник здався приємним і викликав довіру - менеджер підкаже, що вказати в анкеті, щоб заявку схвалили. Постарайтеся розташувати кредитного менеджера до себе хоча б охайним зовнішнім виглядом і впевненою поведінкою.
  2. Вік потенційного позичальника. Підприємцю у віці 20 років можуть відмовити в отриманні кредиту, навіть якщо його дохід більш ніж високий. Прийнято вважати, що в такому віці людина не здатна добре себе забезпечити, а якщо у нього це вийшло, краще не розбиратися як, а відразу відмовити. З пенсіонерами ситуація така ж, як і з молодими позичальниками. Вік від 23 до 45 років - ідеальний для кредитора.
  3. Рівень доходу - наступний за важливістю чинник після віку. Документально підтверджувати дохід необхідно далеко не завжди, але не варто вказувати занадто високий дохід в анкеті, навіть якщо ви насправді заможний бізнесмен. Такі кандидати отримують відмову навіть частіше, ніж вчителі в школі. Також не варто залишати цей пункт без інформації, навіть якщо ви безробітний. Ідеальна зарплата - розмір щомісячного платежу, помножений на 5.
  4. Соціальний статус. З підозрою банки відносяться не тільки до молодих спеціалістів, але також до журналістів, які можуть зіпсувати установі репутацію і до юристів, які швидко знаходять підводні камені в договорі і зможуть захистити себе в разі невиконання зобов'язань по кредиту. Холостяки і самотні мами також в немилості - їх вважають безнадійними і нестабільними. Наявність ще хоча б одного сумнівного фактора гарантує відмову в позиці. Володіння нерухомістю і впевнене просування по кар'єрних сходах зіграють вам на руку.
  5. Перевірка по базі даних, яка є у кожного банку. Це може бути база з паспортними даними або база податкової, по якій перевіряється достовірність зазначеного доходу. Також є бази судових і адміністративних порушень.
  6. Кредитна історія перевіряється в бюро кредитних історій. Варто пам'ятати, що відомості оновлюються із запізненням на місяць, тому недавні прострочення по кредиту можуть і не бути виявлені відразу.
  7. Бесіда з третьою особою. Банк часто зв'язується з роботодавцем потенційного позичальника, щоб підтвердити його зайнятість і рівень доходу. Найчастіше просять вказати саме стаціонарний робочий телефон. Не обов'язково вказувати робочі контакти, це повинні бути хоча б родичі, які здатні підтвердити вашу особистість.

Не зупиняйтеся на одному банку

Іноді споживач може відповідати всім параметрам скорингу, але все одно не зможе взяти кредит онлайн, оскільки саме в цей день банк отримає занадто багато заявок, які менеджери фізично не встигнуть обробити. У такій ситуації легше відмовити і не ризикувати. Не бійтеся звертатися в інший банк, якщо отримали відмову в першому. Є й інші кредитори - автоломбарди і МФО. Не варто також зловживати покупкою техніки в кредит, оскільки переплати часто виявляються нерозумними.

Схожі новини

Володимир (26 років)
подана заявка на

2000 грн

Володимир (26 років)
отриманий кредит на

2000 грн