ФГВФО

Плани ФГВФО щодо реалізації проблемних банківських активів із залученням зарубіжних фахівців та покупців

19.03.2019

Фінанси

ФГВФО провів прес-конференцію на тему «Продаж токсичних активів: 2% - це успіх, чи поразка». На конференції обговорювалися результати продажу великої партії проблемних кредитів. Угода проводилася фахівцями ФГВФО і групою іноземних радників, які представляють компанію First Financial Network Ukraine, LLC (дочірньої компанії First Financial Network, яка має більш ніж тридцятирічний досвід роботи на ринку і здійснює операції з активами більш ніж в 30 країнах), а також про подальші плани ФГВФО і його партнерів у цій сфері.

 На продаж були виставлені права вимоги НБУ за кредитними договорами неплатоспроможних банків на суму близько 130 мільйонів гривень. При цьому, початкова вартість активу становила 235 мільйонів гривень. Варто окремо відзначити той факт, що даний актив раніше неодноразово виставлявся на аукціон, в першу чергу, на індивідуальний, в ході якого знижка досягала 80%, потім в складі більш глобального активу вартістю 1-1,5 мільярдів гривень. Результати цих аукціонів були безрезультатними. Головною причиною провалу вважалась низька якість пропонованого активу: середній термін прострочення по позиці становив 4 роки і 3 місяці, при цьому, велика частина таких кредитів відносилась до беззаставних.

Директор ФГВФО Костянтин Ворушилін прокоментував відмінний результат проведеного аукціону і подякував іноземним фахівцям, які вивчили проблемні банківські активи в частині NPL і реалізували продаж цих активів із залученням зацікавлених іноземних покупців. Надалі такий принцип реалізації NPL кредитів дозволить робити це, по-перше, за дорожчою ціною, по-друге дозволить позбавиться від більшої частини проблемних активів всієї банківської системи, що позитивно позначиться на її розвитку і прибутковості.

У свою чергу директор компанії First Financial Network Блісс Морріс зазначила, що ціна продажу активу була продиктована ринком, в природних умовах, без регулювання ззовні. Вона зазначила, що тип ціноутворення при продажу цього пулу був саме тим, на який і очікувалося від таких проблемних активів - незалежно від того, чи йде мова про Україну, або про США чи про якісь Яку іншу країну світу.

Директор з розвитку чеської компанії APS Holding a.s. Мартіна Байєр дала власну оцінку проблемних банківських активів в Україні, за її словами, поява цих активів стало результатом системних порушень правил при видачі кредитів.

Нагадаємо, що компанія APS Holding придбала 24 січня 2019 року рекордний пул непрацюючих кредитів 21 банку балансовою вартістю близько 8 млрд. грн. через систему ProZorro. Продажі із залученням міжнародних радників - Exito Parnters і компанії Cohen & Company Financial Ltd.

Заступник директора ФГВФО Світлана Рекрут розповіла про плани фонду на найближчий час. На даний момент в управлінні фонду перебувають активи близько 90 банків, це приблизно 400 мільярдів гривень з урахуванням частки відсотків. У 2019 закінчується термін ліквідації близько 40 банків, що дозволить динамічно і активно проводити аукціони із залученням великих зарубіжних інвестиційних фондів.

Директор Департаменту консолідованих продажів активів ФГВФО Тарас Єлейко розповів про плани реалізації протягом найближчого часу 5 пулів великих корпоративних кредитів. 3 з них - це міжбанківські пули, ще 2 - пули, сформовані за принципом пов'язаності з однією юридичною особою, або пов'язані однією заставою (один з таких, наприклад, пул кредитів, пов'язаних з одеським стадіоном «Чорноморець»). Протягом півріччя, з огляду на те, що термін ліквідації в багатьох банках добігає кінця, Фонд планує виставити на торги активи приблизно на 150 млрд. грн. за балансовою вартістю.

Схожі новини

Володимир (26 років)
подана заявка на

2000 грн

Володимир (26 років)
отриманий кредит на

2000 грн